Задонатили малу частку суми? – італієць, що йшов з Польщі, збираючи на сонячні панелі для шкіл та лікарень, дістався Києва

Автор: Оксана Тупальська
15:19 09.10.2023

Журналіст італійського видання Wired Italy Кевін Карбоні, що намагався досягти амбітної мети – зібрати 1 млн євро на сонячні панелі для шкіл та лікарень в Україні та кошти на соціальну підтримку дітей, дійшов до столиці. Він прямував пішки від польського кордону до Києва, закликаючи увесь світ донатити. А сьогодні вранці дістався Хрещатика.

Задонатили малу частку суми? – італієць, що йшов з Польщі, збираючи на сонячні панелі для шкіл та лікарень, дістався Києва
Світлодіодне освітлення

Кевін фінішував на кілька днів пізніше, ніж анонсував  – завершення благодійних мандрів планувалося на 6 жовтня.

Яку саме суму вдалося зібрати подорожувальнику, у профілі кампанії Walk_to_Kyiv поки не зазначено. Лише на сайті збору донатів вказано значно меншу отриману суму, аніж планувалося отримати. Не виключено, що Карбоні поки не показує вміст власної банки, і, зрештою, кількість залучених коштів виявиться більшою.

На сторінці для донатів все ще відкрита можливість відправки коштів. Відтак, охочі мають шанс перерахувати гроші для освітлення шкіл і лікарень, а також дітей, що потребують допомоги. 

Як відомо, у планах – назбирати донатів на сонячну енергію для 10-ти шкіл та 5-ти лікарень на території Україні. Гроші надійдуть до фонду  Energy Act For Ukraine , що забезпечує сонячними панелями з системами енергозбереження соціальні установи та створює умови безперебійної роботи під час зникнення світла через російські обстріли. Частина донатів потрапить на рахунок фонду «Голоси дітей» (Voices of Children), що надає психологічну допомогу українським дітям.

Піша подорож Україною, окрім можливості задонатити для небайдужих – ще і знайомство з культурою і побутом українців та, звичайно, наслідками військової російської агресії.

Під Києвом Карбоні показав поруйновані російськими обстрілами будинки мирних мешканців у Бородянці, Ірпені, а також побував у Немішаєвському ліцеї, який постраждав від війни та завдяки відбудові продовжує працювати.

“Немішаївський ліцей №2 пережив окупацію, та став прихистком для понад 500 людей (включно з новонародженими малюками). Відвідування саме цієї школи не було випадковим, адже вона буде облаштована сонячними панелями із системами енергозбереження в межах кампанії «100 сонячних шкіл», як тільки фонд закриє збір”, – розповідають в  Energy Act For Ukraine.

Вчителі показали мандрівнику укриття, де нині переховуються діти, коли лунає повітряна тривога, а також кухню під землею, яка працює в години небезпек.

Подолавши 500 км журналіст прийшов на Хрещатик та привітав тих, хто слідкував за мандрами і вболіває за Україну на шляху до перемоги над ворогом.

«Сьогодні холодно і дуже вітряно. І ось вони, наші останні кроки», – підсумовує Кевін.

Раніше “ВК” розповідав, що Карбоні у 2018 році навчався за програмою обміну студентів Erasmus+ у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка, написав багато статей для різних італійських ЗМІ, включно із журналом Wired, про російсько-українську війну та силу українського народу.  

Великий Київ у Google News

підписатися