Жива підлога та інтерактивне приладдя. Як оновили інклюзивний центр на проспекті Соборності

Автор: Галина Ворона
16:57 06.03

У Дніпровському районі відновив роботу після капітального ремонту інклюзивно-ресурсний центр №4 на проспекті Соборності, 3а. Цей заклад надає психолого-педагогічні, корекційно-розвиткові послуги та забезпечує системний кваліфікований супровід дітям з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років.

Жива підлога та інтерактивне приладдя. Як оновили інклюзивний центр на проспекті Соборності

Як розповіли Дніпровській РДА, будівлю повністю відремонтували та пристосували для “інклюзивних” дітей, у тому числі облаштували пандусом, поручнями та спеціальним санітарним вузлом.

Приміщення облаштували реабілітаційним та інтерактивним обладнанням, сучасними меблями та дидактичними матеріалами.

Медичні кабінети вже укомплектовані меблями, інтерактивними панелями та обладнанням, дидактичними іграми, а також роздатковими матеріалами для розвиткових занять.

У центрі працюватимуть кабінети логопедів, психологів, тифлопедагогів, дефектологів, ресурсні кімнати (світла та темна сенсорні кімнати), зала лікувальної фізкультури із “живою” підлогою та спортивними знаряддями і тренажерами.

Тут надаватимуть допомогу дітям з особливими освітніми потребами, їхнім батькам та вчителям. Профільні фахівці проводитимуть оцінку розвитку дитини для визначення особливих освітніх потреб дитини, розроблятимуть рекомендації щодо освітньої програми, надаватимуть психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги.

Крім того, з дітьми проводитимуть корекційні заняття та уроки лікувальної фізкультури учителі-реабілітологи.

Батькам, зокрема, розповідатимуть як формувати мотивацію дітей до розвитку та взаємодії, а також надаватимуть емоційну підтримку.

Центр здійснюватиме моніторинг динаміки розвитку дітей у тісній взаємодії з їх батьками та закладами освіти, в яких вони навчаються.

Для інформаційно-просвітницької діяльності у центрі створено сучасний конференцзал.

У РДА зауважили, що у Дніпровському районі налічується  65 496 дітей від 2 до 18 років станом на 15.02.2021 стан. На обліку в інклюзивно–ресурсному центрі перебуває 1 668 дітей.

Довідково. Інклюзивно-ресурсний центр забезпечує права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладах, шляхом комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу.

Читайте також: Дітей варто вчити бути добрими. Створено перший шкільний урок та мультфільм про інклюзію

Нагадаємо, три інклюзивні центри Києва отримали сенсорне крісло, яке полегшує роботу психолога з дітьми.  

Великий Київ у Google News

підписатися