Жителі міста Українка оплакують знищену Трипільську ТЕС: “Як жити без електростанції”

Автор: Оксана Тупальська
17:55 11.04

Українку називають містом трипільських енергетиків. ТЕС на правому березі Дніпра почали будувати у 1962 році, а у квітні 1969 року запустили перший енергоблок. Інженери родинами приїжджали до міста, щоб працювати та постачати світло в домівки жителів столичного регіону. Сьогодні, після звістки про знищення росіянами станції, на стримують сліз.

“Дуже переживаємо за місто, це скільки населення. Всі працюємо, як можемо, підіймаємо, леліємо цю станцію. Слава Богу, що є куди ходити, є що заробити. Що ж ми без неї?..”, – розповідає працівниця Трипільської ТЕС. 

До будівництва Трипільської ТЕС на місці сучасного міста Українка були кілька хуторів та сіл. Для енергетиків будували багатоповерхівки та інфраструктуру.  Станом на 2009 рік в населеному пункті мешкали 17 тисяч людей. 

Раніше “ВК” розповідав, що після масованого обстрілу росіян Трипільська ТЕС, розташована в місті Українка на Київщині практично повністю зруйнована. Після зупинки Чорнобильської АЕС Трипільська теплова електростанція фактично була найбільшим енергогенеруючим підприємством Київського регіону. Загальна потужність станції становить 1800 МВт.

    Останні новини