Енергобезпека під загрозою: знищена вночі росіянами Трипільська ТЕС була головним генеруючим об’єктом Київщини

Автор: Оксана Тупальська
11:44 11.04

Після масованого обстрілу росіян Трипільська ТЕС, розташована в селі Українка на Київщині практично повністю зруйнована. Про це повідомив голова наглядової ради «Центренерго» Андрій Гота. Після зупинки Чорнобильської АЕС Трипільська теплова електростанція фактично була найбільшим енергогенеруючим підприємством Київського регіону. Загальна потужність станції становить 1800 МВт.

Енергобезпека під загрозою: знищена вночі росіянами Трипільська ТЕС була головним генеруючим об’єктом Київщини
Світлодіодне освітлення

Сьогодні вночі РФ атакувала регіон дронами та ракетами, повітряна тривога на Київщині тривала 5 годин. Після цього «Укренерго» повідомив, що був атакований один з енергетичних об’єктів. Згодом стало відомо. що йдеться про Трипільську ТЕС. 

На станцію вночі прилетіли ракети. На підприємстві сталася масштабна пожежа в турбінному цеху. Співробітники станції не постраждали. 

Трипільська ТЕС – була найбільшим постачальником електроенергії у Київську, Черкаську та Житомирську області.
 
Масштаби руйнувань – жахливі. Грошима це не оцінити. Це для нас найбільший виклик за всю історію підприємства. Але я переконаний – ми з ним справимось», – сказав голова наглядової ради ПАТ «Центренерго» Андрій Гота.

Мер Українки в Київській області звернувся до мешканців з закликом “щільно закрити вікна у своїх будинках, щоб не дихати шкідливими продуктами горіння”, зарядити всі пристрої та зробити максимальні запаси води.

Обидва пункти незламності в Українці працюють цілодобово. Це поки що все, що можу сказати на даний момент. Більш детально – пізніше», – повідомив Олександр Туренко.

18+ У відео присутня нецензурна лексика

@volodymyr_volodymurovych #Ударами рф повністю знищено Трипільську ТЕС на Київщині #шок#рек #2024 #🥺 ♬ Sad Music – Max-Music

Електростанція розміщена в 45-ти кілометрах від Києва поблизу історичного українського поселення Трипілля, звідки станція і бере свою назву. Спочатку Трипільська ТЕС мала 4 енергоблоки потужністю 300 МВт кожен. Згодом було вирішено побудувати два додаткових енергоблоки ідентичного типу.

Основне обладнання ТЕС:

  • котли ТПП-210А
  • парові турбіни К-300-240
  • електрогенератори ТГВ-300
  • трансформатори ТДЦ-400000/330

В якості базового палива Трипільська ТЕС використовувала вугілля, однак могла також працювати на природному газі. З 2012 по 2016 року КІЕП виконав повну модернізацію 2-го енергоблока станції. Недавно на станції запровадили систему видалення окислів сірки і леткої золи, яка працює за принципом «напівсухої» технології, розробленої компанією Rafako (Польща).

У ніч на 11 квітня Росія запустила по Україні понад 40 ракет і ще близько 40 ударних дронів по критичній інфраструктурі. Ворог пошкодив підстанції «Укренерго» та обʼєкти генерації в Одеській, Харківській, Запорізькій, Львівській та Київській областях.

Нинішня хвиля ракетного терору призводить до більших руйнувань, ніж у попередні роки. Загальні збитки енергосистеми від російських обстрілів вже перевищили €11 млрд, повідомляють у Центрі стратегічних комунікацій. В ПАТ «Центренерго» кажуть, що 22 березня 2024 року вщент було знищено Зміївську ТЕС, на Харківщині, 25 липня 2022 війська рф окупували Вуглегірську ТЕС на Донеччині, а сьогодні ПАТ «Центренерго» втратила 100 відсотків генерації.

Великий Київ у Google News

підписатися