Зеленському знову представили російський проект меморіалу “Бабин Яр”. Ніхто й не згадав про український варіант

11:52 14.01

13 січня відбулася нарада під головуванням президента України Володимира Зеленського, на якій главі держави вдруге представили російський проєкт меморіалізації Бабиного Яру. При цьому ніхто навіть не згадав, що є український проєкт, який випереджає темпи розвитку російського проєкту у всьому.

Зеленському знову представили російський проект меморіалу “Бабин Яр”. Ніхто й не згадав про український варіант

Про це повідомив український громадський діяч та дисидент єврейського походження, віце-президент Конгресу національних громад України, член ініціативної групи “Першого грудня” Йосиф Зісельс.

За його словами, нараду у Зеленського зібрали у відповідь на наполегливі вимоги керівництва російського проєкту меморіалізації Бабиного Яру побудувати до 27-го січня меморіальну синагогу на території Кирилівського православного кладовища у Бабиному Яру.

Російський проєкт представляли Ілля Хржановський, Яків Дов Блайх, Максим Яковер та інші.

При цьому, зауважив Зісельс, під час наради ніхто навіть не згадав, що є український проєкт комплексної меморіалізації Бабиного Яру, який випереджає темпи розвитку російського проєкту у всьому, за виключенням піару.

Керівництво України не змогло і на цей раз чітко та прямо зупинити чергову російську агресію на інформаційному фронті гібридної війни, незважаючи на негативну реакцію щодо російського проєкту взагалі та, зокрема, проти будівництва меморіальної синагоги на православному цвинтарі з боку чисельних представників єврейської громади України та решти громадянського суспільства, на сотні негативних публікацій проти російського проєкту впродовж 2020 року, на тисячі підписів під багатьма зверненнями”, – обурюється громадський діяч.

Він пояснює, що ціль громадянських протестів не синагога, але провокація російської сторони, яка вже не в перший раз збуджує міжнаціональні конфлікти в Україні, намагаючись довести всьому світові, що українці – антисеміти.

Треба віддати належне, що на цей раз серед присутніх на нараді знайшлися аргументи проти згаданого проєкту, але, все одно, рішення не було прийняте, сторони розійшлися “консультуватися” з релігійними лідерами України, а що таке “консультації по-російськи”, ми всі добре знаємо”, – підсумовує Зісельс.

Читайте також: Синагогу-маф в Бабиному Яру хотіли побудувати без жодних громадських слухань

Нагадаємо, 300 українських євреїв вже підписалися проти російського проєкту Меморіалу в Бабиному Яру, підтриманого Зеленським. Виконавчий віцепрезидент Конгресу національних громад України Йосиф Зісельс назвав проєкт спорудження Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”, запропонований російським скандальним режисером Іллею Хржановським, частиною інформаційного фронту гібридної війни Росії проти України. Він каже, що Україна повинна реалізувати власний проєкт комплексної меморіалізації Бабиного Яру, до розробки якого було залучено 18 вчених, істориків, які об’єднались навколо Інституту історії України Академії наук.

Довкола російського проєкту вже неодноразово виникали скандали. Зокрема, у лютому 2020 новопризначений художній керівник проєкту росіянин Ілля Хржановський запропонував перейменувати станцію метро “Дорогожичі” на “Бабин Яр”. #ВК писав, що це викликало гнівну реакцію містян. Тоді ж з’ясувалося, що пан Хржановський – людина зі “складною” біографією. Раніше він займався кіновиробництвом й потрапив до скандалу після екранізації фільмів “4” та “Дау”. Більше ви можете прочитати у нашій статті.

У жовтні 2020 року Києві ініціювали створення руху опору проти російської концепції Бабиного Яру.

Один із останніх скандалів пов’язаний з будівництвом поминальної синагоги на Кирилівському православному кладовищі, яке дозволив почати російським авторам меморіалу “Бабиного Яру” Офіс президента України. В день католицького Різдва на ділянці можливого зведення меморіальної синагоги розпочали розкопки і наткнулись на залишки старих поховань. Дослідивши ділянку на наявність людських поховань, ініціатори будівництва заявили, що ніяких поховань не знайшли, а людські кістки на Кирилівське кладовище попали із сміттям.

У відповідь українські євреї почали збирати підписи проти нової наруги над історією народів. Вони звернулися до громадянського суспільства з закликом захистити православний цвинтар від будівництва, яке загрожує міжнаціональним та міжконфесійним конфліктом в Україні. Проти будівництва синагоги виступили священники Української православної церкви Московського патріархату.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...