Новини Важливо

Зарано раділи – послаблення карантину відкладаються

14:44 22.04.2020

Уряд дав більш-менш чіткі прогнози щодо виходу з карантину, початком якого стане “День К”. А до цього мусимо і далі жити в умовах жорсткого карантину без найменших пом’якшень, яких всі очікували вже за кілька днів з подачі міністра охорони здоров’я Максима Степанова. Єдине нововведення – дозвіл на перевезення у громадському транспорті осіб, які виявили бажання бути донорами крові.

Зарано раділи – послаблення карантину відкладаються

Як повідомляє пресслужба Кабінету міністрів, країна буде виходити з карантину у 5 етапів. 1-й етап – це сам “День К”, що має настати 12 травня.

Звісно, якщо складуться певні умови: по-перше, протягом 10 днів відсоток виявлених випадків захворювання у країні повинен не змінюватись або коливатись в межах 5%. По-друге, лікарні заповнені пацієнтами з COVID-19 менш ніж на 50%. Виходити з карантину планують у 5 етапів.

Після цього йдемо по дорожній карті виходу з карантину і реалізовуємо наступні чотири етапи. Водночас у нас є декілька дуже важливих завдань, які ми маємо зробити до 11 травня”, – пояснив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, поки що треба виконати ряд завдань:

  • збільшити кількість тестувань на коронавірус;
  • покращити забезпечення лікарень та лікарів всім необхідним:
  • запровадити Е-контроль самоізоляції як альтернативи обсервації;
  • створити нові правила функціонування для об’єктів обслуговування населення з обов’язковим соціальним дистанціюванням, масочним режимом та постійною дезінфекцією.

Якщо все буде добре і епідемічна ситуація буде сприяти, то 11 травня ми зможемо говорити про відкриття парків та скверів, закладів торгівлі непродовольчими товарами, частини об’єктів побутових послуг. Можливо, будуть інші пом’якшувальні заходи. Але про них ми зможемо говорити пізніше”, – зазначив Шмигаль.

Він вважає, що такі дії дозволять повернути частину людей на роботу, покращити емоційне здоров’я українців та дати старт розігріву економіки.

Додамо, раніше Шмигаль заявив, що стратегія виходу з карантину передбачає розподіл країни на зони в залежності від рівня захворюваності: 

  • Жовтий – коли ситуація помірна і можна відпускати основні галузі, і працювати в дуже м’яких умовах карантину.
  • Помаранчевий – це якщо кількість хворих починає рости, і, припустимо, в окремому регіоні вже є один або два летальних випадки. Тоді цей регіон локалізується і закривається.
  • Червоний – це lockdown, коли регіон або країна фактично закриваються повністю, як зараз.

Отже, як бачимо, пом’якшення карантинних заходів (дозвіл на прогулянки у парках, відкриття музеїв та бібліотек), які раніше анонсував міністр охорони здоров’я Максим Степанов, відбудуться не 24 квітня, як очікували у МОЗ, а не раніше 12 травня.

 Читайте також: Новий підхід у житлобудуванні, за який київські архітектори отримали визнання індустрії

Нагадаємо, карантин в Україні через пандемію коронавірусу було запроваджено 12 березня. Він повинен був тривати до 3 квітня, але згодом його посилили і продовжили до 24 квітня. Сьогодні Кабмін вдруге продовжив карантин – до 11 травня.

Станом на 22 квітня в Україні 6592 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 174 летальні, 467 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 467 нових випадків і 13 смертей, а 100 хворих одужали.

Великий Київ у Google News

підписатися