Замість того, щоб канючити в Путіна згоду на побачення, слід посилити спільний тиск на Кремль – Порошенко

Автор: Любава Лисичкіна
20:12 17.09

Залучення українських громадян, які проживають на окупованих територіях, до так званих виборів російського парламенту — виклик, співставний із захопленням Криму.

Замість того, щоб канючити в Путіна згоду на побачення, слід посилити спільний тиск на Кремль – Порошенко
Про це заявив лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко у відповідному відеозверненні. 
 
За словами Порошенка, у Росії цими днями проходять «вибори» до так званої Думи із заздалегідь намальованим «результатом». У цей фарс Кремль втягує сотні тисяч українців з Криму та Донбасу, яким всупереч усім нормам міжнародного права всучили російські паспорти. З другої половини 2019 року лише в окупованих районах Донецької та Луганської областей Москва видала понад сімсот тисяч паспортів.
 
“РФ грубо нехтує нормами та принципами міжнародного права і торпедує Мінські домовленості. Залучення українських громадян, які проживають на окупованих територіях, до так званих виборів російського парламенту — виклик, співставний із захопленням Криму, прямим вторгненням регулярних підрозділів російської армії на українську територію в Донецькій та Луганській областях влітку чотирнадцятого і нападом росіян на українські катери в Керченській протоці у листопаді 2018 року”, – наголосив політик.
 
Він  пропонує:
– не визнавати ці вибори самим і переконати партнерів вчинити так само;
– організувати потужну хвилю засудження паспортизації як акту агресії проти України. Засудити це мають і на рівні Генеральної асамблеї ООН, і наші партнери по Європейському Союзі, у тому числі за результатами саміту Україна-ЄС у жовтні;
– слід добиватися посилення санкцій проти РФ за систематичне невиконання Мінських домовленостей. За незаконну паспортизацію та за електоральну анексію. І головне — за те, що лише за два з половиною роки так званого перемир’я Росія вбила на фронті понад двісті українських воїнів;
– енергетичний шантаж, залаштункові дії Москви, яка накрутила ціну на газ майже до тисячі доларів за тисячу кубів має, неначе тампон з нашатирем, привести до тями тих європейців, які вважають, ніби торгівля з Росією це бізнес, а не жорстка геполітика. Путін зарвався, і це дає Україні ще один шанс зупинити «Північний потік-2»;
– хотів би нагадати, що в наші часи, крім нормандського формату, відбувалися тристоронні переговори керівників України, Німеччини та Франції. За Зеленського жодного такого контакту не було. А дарма. Може, варто спробувати?
 
Також Петро Порошенко нагадав, що у ці дні в Нью-Йорку розпочинається чергова сесія Генеральної Асамблеї ООН і український Президент має бути там. Туди летять головним чином для численних двосторонніх зустрічей, де за лічені дні можна віч-на-віч довірливо переговорити з десятками світових лідерів.
 
“Завдання Президента — привернути увагу наших друзів, партнерів і союзників до злочинів Кремля. Згадати про кампанію залякування кримськотатарської спільноти в Криму, перетворення півострова в острів несвободи» та військову базу. Скликати спецдебати в рамках Радбезу ООН. Україна має добитися того, щоби всі країни-учасниці Кримської платформи засудили Росію за арешт першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, безпосереднього учасника конференції”, – зауважив Петро Порошенко.
Нагадаємо, влада готує чергову провокацію проти Петра Порошенка.

Великий Київ у Google News

підписатися