Закони на спекотному пляжі більше не писатиме: за яких обставин депутат Абрамович відмовився від мандату

Автор: Оксана Тупальська
19:34 06.02.2023

Депутат Ігор Абрамович, один із найбагатших депутатів з тих, що в 2019 році прийшли до парламенту від ОПЗЖ, перебуваючи закордоном встиг і закони писати і новою депутатською групою в Раді керувати. Тепер терпець у нього увірвався, і вирішив скласти повноваження. Коротко про те, як впливав політик на життя країни з мису Кап-Ферра.

За даними «Чесно», Абрамович був серед тих депутатів-прогульників, які у 2022 році втекли з України та пропустили усі засідання Верховної ради, про які є публічні відомості.

Зважаючи, що в умовах воєнного стану журналістів до парламенту не впускають, інформацію про роботу депутатів збираються повільно, перевіряючи доступні джерела. Відсутність Абрамовича зафіксували ще перед повномасштабним вторгненням 22 лютого 2022 року.

Зокрема, журналісти-розслідувачі впізнали депутата Абрамовича під час пробіжки на мисі Кап-Ферра у Франції. Про підтягнуті м’язи пан Ігор дбав разом з колишнім в.о начальника Департаменту захисту економіки Нацполіції Сергієм В’язьмікіним.   

Перебуваючи на курорті, Абрамович за період дії воєнного стану подав до Верховної ради 3 законопроекти.

Пропонував звільнити від податків частину споживачів комунальних послуг та спростити доступ до безоплатної правової допомоги, а ще – пропонував реформи служби зайнятості. Подавав законопроекти гуртом з групою депутатів.

Мотив нардепа для такої активності зрозуміти складно – чи то він права свої хотів захищати, чи борги за комуналку виросли, поки його не було вдома, чи, може, резервував для себе можливість отримати виплату по безробіттю на випадок звільнення з роботи за прогули… А якщо без жартів – то навіть за відсутності в країні харківському мажоритарнику та мільйонеру приберегли посаду співголови депутатської групи «Відновлення України», до якої увійшли 17 нардепів з колишніх представників ОПЗЖ, «Слуг народу» та «Довіри».  

Під керівництвом Абрамовича депутатська група «Відновлення України» різко змінила курс – її учасники почали заявляти про активних рух України в біє євроінтеграції, та забули, як ще у 2020 році лідери їхньої політичної партії ОПЗЖ їздили в Кремль зустрічатися з депутатами з Держдуми Росії.  

Цікаво, що у 2022 році Абрамович подавав до суду проти ОПЗЖ. Привід – оскарження рішення партії від 17 березня 2022 року про дострокове припинення повноважень депутатів ОПЗЖ, ухвалене на з’їзді партії. Тобто ті, хто залишився в ОПЗЖ не погоджувалися, що Абрамович залишається в Раді під прикриттям групи «Відновлення України». Зокрема він вимагає суд скасувати рішення цього з’їзду, посилаючись на те, що під відповідним документом є підписи лише одного співголови партії – Юрія Бойка – а не двох, як того вимагає партійний статут. 

За таких обставин мільйонер Абрамович припиняє співпрацю з парламентом України. У Верховній раді тепер офіційно працевлаштовані 406 народних депутатів.

Бізнес Абрамовича пов’язаний з газовидобуванням та будівництвом нерухомості та доріг, трейдингом газу та електрики. За підсумками 2019 року задекларував 13 квартир, великий автопарк машин, колекцію дуже дорогих швейцарських годинників (Hublot, Rolex, Audemars Piguet, Breguet), дуже дорогі ювелірні прикраси (Jacob & Co, Cartier, Tom Ford), твори мистецтва (картини Дуду Герштейна тощо) та зарплату в майже 30 мільйонів гривень на рік. Ще у листопаді 2019 року був злісним прогульщиком сесій парламенту, через що йому не виплатили зарплату в Верховній раді.  

Нагадаємо, «ВК» розповідав, що нардеп ОПЗЖ Ісаєнко знищує оборонне підприємство у Києві, отримує мільйони від держави й проштовхує свій закон у ВР через “слуг”. Натомість діяльність проросійської партії ОПЗЖ заборонили в Україні у вересні 2022 року після судів з соратниками Януковича.

Останні новини