Законопроєкти про зменшення штрафів за руйнацію культурної спадщини несуть загрозу пам’яткам – Володимир Прокопів

14:29 20.07

Законопроєкти, якими парламент хоче зменшити штрафи за руйнацію пам’яток, не лише не вирішують проблеми захисту культурної спадщини, а й загрозливі для збереження самих історичних об’єктів.

Законопроєкти про зменшення штрафів за руйнацію культурної спадщини несуть загрозу пам’яткам – Володимир Прокопів Фото: Андрій Баранський

Про це наголосив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів.

Мова йде про законопроєкти № 4561 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання руйнуванню та знищенню нерухомої культурної спадщини” та № 4562 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за руйнування та знищення нерухомої культурної спадщини і порушення традиційного характеру середовища”.

Володимир Прокопів розкритикував ці законопроєкти Верховної Ради.

Не зважаючи на довгі й розумні назви цих документів, вони зовсім не вирішують проблеми захисту культурної спадщини. А навпаки – руйнують принципи децентралізації”, – заявив він.

За словами політика, прийняття законопроєктів призведе до відсторонення місцевих органів виконавчої влади від участі в збереженні об’єктів нерухомої культурної спадщини та формуванні державної політики.

Головні питання вирішуватимуться на горі, і зрозуміло, що це буде максимально неефективно”, – зазначив він.

Крім того, зі слів Володимира Прокопіва, ці законодавчі пропозиції не передбачають посилення захисту пам’яток національного та місцевого значення.

Прийняття цих законопроєктів значно ускладнить проведення перевірок, припинення незаконних робіт, а також заважатиме штрафувати руйнівників культурної спадщини”, – пояснює заступник голови КМДА.

Володимир Прокопів звертає увагу, що комітет Верховної Ради з питань гуманітарної політики разом із Міністерством культури пропонують встановити штраф за недодержання вимог щодо захисту, збереження, утримання, використання, реставрації, реабілітації пам’яток, у тому числі тих вимог, що передбачені охоронними договорами, – у розмірі 20 тисяч 400 гривень.

Це занадто малий штраф. Штраф за руйнацію культурної спадщини треба піднімати у десятки разів”, – обурився Володимир Прокопів.

Він закликав народних депутатів не приймати ці законопроєкти та звернути увагу на скарги місцевої влади, зауваження Асоціації міст України, Мінфіну, Мінцифри та Міністерства розвитку громад.

Читайте також: Мінкультури хоче зменшити штрафи за руйнацію об’єктів культурної спадщини – Прокопів

Нагадаємо, раніше Київська міська державна адміністрація вимагала зняти з розгляду комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики законопроєкти № 4561 та № 4562, розроблені Міністерством культури та інформаційної політики, оскільки спрямовані на те, щоб унеможливити захист і збереження об’єктів культурної спадщини як в Києві, так і в інших містах України.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...