Останній цвях в кришку труни культурних пам’яток. Новий законопроєкт зменшує штрафи за руйнування

11:22 09.06

Міністерство культури пропонує зменшити штраф за руйнацію історичних пам’яток з максимального у розмірі 170 тис. грн до 20,4 тис. грн. КМДА вимагає зняти цей законопроєкт з розгляду, оскільки він не спрямований на захист об’єктів культурної спадщини.

Останній цвях в кришку труни культурних пам’яток. Новий законопроєкт зменшує штрафи за руйнування

Про це повідомляється на сайті мерії. 

Київська міська державна адміністрація вимагає зняти з розгляду Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики законопроєкти № 4561 та № 4562, розроблені Міністерством культури та інформаційної політики, оскільки ці проєкти законів спрямовані на те, щоб унеможливити захист і збереження об’єктів культурної спадщини як в Києві, так і в інших містах України”,

– заявили в КМДА. 

Серед причин, чому законопроєкт треба зняти –  те, що із чинного закону після внесення запропонованих змін виключається стаття 30 «Заборона діяльності, яка створює загрозу пам’яткам». Таким чином, органи охорони культурної спадщини позбавляються можливості видавати приписи юридичним та фізичним особам з вимогами щодо збереження та охорони пам’яток.

Також із повноважень органів охорони культурної спадщини виключено накладення штрафних санкцій за порушення законодавства у сфері охорони культурної спадщини.

Тобто, якщо власник пам’ятки не дотримується законодавства, проводить роботи, що не відповідають проєкту реставрації, здійснює несанкціоновані роботи, місцеві органи охорони культурної спадщини не зможуть зупинити ці роботи приписом та не зможуть накласти штраф на порушника.

Також Мінкультури пропонує зменшити фінансові санкції і, більш того, не планує прирівнювати відповідальність за руйнацію щойно виявлених об’єктів культурної спадщини і пам’яток. 

Читайте також: “Будинок-монстр” можуть ввести в експлуатацію

Великий Київ у Google News

підписатися
    загрузка...