Як повідомляє столична прокуратура, таке рішення ухвалив Касаційний суд.
У прокуратурі зазначили, що особняка Баккалинського по вул. Іллєнка, 30 зведено у 1897-1919 роках в стилі історизму з рисами неоренесансу, модерну та еклектики з елементами архітектури відродження, а також цегляного стилю. Будівля є останнім збереженим зразком одноповерхової житлової забудови колишньої Великої Дорогожицької вулиці (нині вул. Ю. Іллєнка) та об’єктом культурної спадщини.
При цьому власник тривалий час не укладає охоронний договір на будівлю, як того вимагає законодавство про охорону культурної спадщини.
Щоб захистити інтереси держави у сфері охорони культурної спадщини, Київська міська прокуратура у кінці 2022 року звернулася з позовом до суду про зобов’язання недобросовісного власника укласти охоронний договір на вказану будівлю.
Суд першої інстанції визнав обґрунтованими вимоги прокурора та задовольнив позов. Це рішення залишено без змін судами апеляційної та касаційної інстанцій.
При цьому Верховний Суд вказав, що здійснення права власності на нерухоме майно, яке має правовий статус об’єкта культурної спадщини, без укладення охоронного договору щодо нього у встановленому законом порядку, не забезпечує належної охорони такого об’єкта та створює загрозу його збереженню, порушує громадський інтерес до культурної спадщини, який визнається Україною відповідно до взятих на себе міжнародних зобов’язань”, – уточнили у прокуратурі.
Читайте також: У Києві активісти прибрали фасад 120-річної садиби Баккалинського, яку врятували від знищення
Нагадаємо, у 2021 році особняк Баккалинського отримав охоронний статус.