Вже ніхто нічого не знесе: особняк Баккалинського отримав охоронний статус

Автор: Галина Ворона
18:24 27.04

Особняк Баккалинського на вул. Іллєнка, 30 внесли до Переліку об’єктів культурної спадщини Києва – будівля отримала статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини.

Вже ніхто нічого не знесе: особняк Баккалинського отримав охоронний статус

Відповідний наказ ухвалив Департамент охорони культурної спадщини 27 квітня 2021 року № 29 за поданням ГО “Мапа Реновації”, повідомляє КМДА. 

Як розповів директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк, два тижні тому активісти “Мапи Реновації” надіслали в Департамент лист з ініціативою внесення особняка Баккалинського до Переліку об’єктів культурної спадщини Києва та інформацією про історико-архівні вишукування для підготовки історичної довідки та облікової документації.

Сьогодні відповідним наказом нашого Департаменту Особняк отримав охоронний статус. Я дуже вдячний таким активним і небайдужим громадянам за їхню підтримку і допомогу у збереженні нашого історичного надбання, нашої з вами спадщини”, – наголосив чиновник.

За його словами, вже завтра відповідний лист буде направлено на Мінкультури.

Подальші кроки – ініціювання надання будинку Міністерством культури та інформаційної політики статусу пам’ятки місцевого значення і занесення особняка до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Зауважимо, минулого тижня Київрада проголосувала за передачу в оренду ділянки землі, де знаходиться дореволюційна будівля – маєток Пилиппа Баккалинського. Будівлі – 120 років.

Нагадаємо, у КМДА скаржаться, що до Держреєстру досі не внесено 1,5 тисячі пам’яток, поданих на розгляд Мінкультури за 3 роки. Серед них близько 1000-1100 історичних будинків і садиб. Днями Київ запропонував надати статус пам’яток ще 17 об’єктам.

До слова, позаминулими вихідними у столиці фактично знищили старовинний будинок Уткіна на вул. Симона Петлюри. Активісти викликали поліцію, яка розпочала розслідування. При цьому про намір знести 120-річний будинок та плани з будівництва на його місці 26-поверхового ЖК “‎Апарт-готель Times” стало відомо ще наприкінці березня. Ніхто і пальцем не поворухнув для порятунку сторичної будівлі навіть після того, як навпроти з’явився сітілайт із закликом врятувати її від забудовника. У КМДА на це знизують плечима – мовляв, місту потрібні “каральні” повноваження, щоб не було нових знесень історичних будівель.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...