Про це у прямому включенні з місця події розповіла кореспондентка “Київ. NewsRoom” телеканалу “Київ”.
За її словами, місцеві мешканці, які продовжують чергувати біля садиби, спробували завадити людям, які хотіли вивезти техніку. Серед цих людей упізнали тих, хто зносив садибу Барбана.
Та поліція, яку викликали на місце, дозволила вивезти техніку.
Виявилось, що один чоловік, який забирав техніку, був тоді на місці події, коли руйнували будинок, і він казав, шо не має відношення до цієї техніки. А сьогодні він приїхав як власник цієї техніки. Це нас збентежило і тому ми викликали поліцію і слідчу групу” — розповіла одна з активісток.
До приїзду копів активісти намагалися заблокувати під’їзд до території і не дати вивезти з неї кран. В результаті забудовнику вдалося забрати його з території будівництва, ще одна одиниця техніки поки що залишається на місці.
За даними видання, заступник київського міського голови Володимир Прокопів заявив, що Київрада має намір ухвалити мораторій на реконструкцію історичних будівель.
На найближчому пленарному засіданні буде розглянуто проект рішення щодо встановлення мораторію на будь-які роботи на історичних будівлях, яким більше 100 років. Будинок може не бути пам’яткою, але власник може отримати всі дозволи на його реконструкцію. І ні місто ні держава не мають механізмів як зберегти будівлі, які можуть бути пам’яткою. Ми встановлюємо мораторій на перелік об’єктів до визначення їхнього статусу, пам’ятка це чи ні. Я впевнений, що таке рішення буде проголосовано більшістю депутатського корпусу в Київраді”, — цитує видання слова чиновника.
Прокопів зауважив, що підрядник, який зніс садибу Барбана, “пішов на співпрацю з містом” і погодився тимчасово зупинити будівельні роботи.
Підрядна організація, яка там працює, пішла на повну співпрацю з містом, ми запросили в них всю документацію, зараз іде ретельна перевірка документації, вона в них була. Погодилась організація не вчиняти будь-яких дій до моменту поки перевірка не пройде. Тільки вона буде завершена, буде надано висновок, чи можуть вони продовжувати роботи з реконструкції” — пояснив заступник столичного очільника.
Читайте також: Активісти вже знають, чия “світла постать” стоїть за знесенням садиби Барбана
Нагадаємо, 18 серпня до садиби Барбана на вулиці Обсерваторній, 6 під’їхала важка техніка, але місцеві жителі її заблокували (ФОТО). Попри спротив активістів наступного дня будівлю ХІХ століття почали руйнувати. Цього ж дня поліція опечатала будівлю, але забудовник все одно продовжив демонтаж і наступного дня зрівняв її з землею. Після цього у поліції відкрили кримінальне провадження, а РНБО зацікавилося знищенням історичної будівлі: садибу Барбана обіцяли відновити, причетних – покарати.