З мрією про квіти та тепло: заплануй сакуро-тур на квітень у 24 локації Києва вже тепер

Автор: Оксана Тупальська
14:20 29.03

Сакури у столиці цвітуть наприкінці квітня та в перші тижні травня – в залежності від погоди. Цьогоріч весняні дощі з вітрами затягнулися, тому найбільш ймовірно квіти на деревах з’являться дещо пізніше. Однак варто планувати час заздалегідь, бо перецвітають японські яблуні дуже швидко.

З мрією про квіти та тепло: заплануй сакуро-тур на квітень у 24 локації Києва вже тепер
Світлодіодне освітлення

Хоч батьківщина сакур Японія, в Києві дерева з кожним роком квітучі дерева приживаються все краще. Усе через глобальне потепління – бо “Київзеленбуд” з кожним роком підбирає все більше теплолюбних видів та висаджує у парках та скверах міста. У Ботанічному саду імені Гришка тепер розводять пальми, які ще 10-15 років тому росли тільки на Одещині. Так само добре приживаються бананові дерева. Їстівних для людей плодів українська версія бананів без теплиць не приносить, проте відвідувачів саду радують. 

То де ж шукати сакури у Києві:

  1. Сквер біля Національної опери
  2. Алея сакур на вул.Липській
  3. Парк «Володимирська гірка»
  4. Парк ім.Шевченка
  5. Арсенальна площа
  6. Сквер біля Золотих воріт
  7. Парк «Муромець»
  8. Алея сакур КПІ
  9. Сквер на пл.Франка
  10. Ботанічний сад ім.Фоміна
  11. Ботанічний сад ім.Гришка
  12. Ботанічний сад НУБіП
  13. Маріїнський парк
  14. Сквер Марії Заньковецької
  15. Парк «Наталка»
  16. Парк «Кіото»
  17. Сквер ім.Гейдара Алієва
  18. Національний заповідник «Києво-Печерська лавра»
  19. Парк «Теремки»
  20. Парк «Перемога»
  21. Пейзажна алея
  22. Парк партизанської слави
  23. бульвар Верховної Ради
  24. Сквер на території Київського інституту міжнародних відносин КНУ

Минулого року привабливу алею сакур поруч з фонтанами помітили у парку Партизанської слави 8 травня. 

А таке прекрасне цвітіння дерев помітили 7 травня 2021 року на площі Івана Франка. 

А так 27 квітня 2019 року  зацвіла алея сакур, що була створена в 2011 році на честь 40-річчя дружніх відносин між Києвом і Кіото. 

За філософським підходом японців сакура позитивно впливає на навколишню місцевість і використовується для зберігання реліквій. У садах ставлять камені почесного сидіння. Аби відвідувачі могли прийти, зупитинися не на довго та помилуватися красою природи. Між іншим, в парку Кіото в столиці також встановили подібний. 

Милування сакурою японці називають “О-Ханамі”

Традиція милування квітучою сакурою виникла ще при імператорському дворі в епоху Хейан (794-1185). Аристократія, відома вишуканістю манер, проводила години під квітучими деревами, насолоджуючись легкими напоями, салонними іграми та складанням віршів. У короткому блискучому цвітінні сакури аристократи бачили глибокий сенс: розмірковуючи про швидкоплинність життя, вони ототожнювали обпадаючі квіти сакури з хоробрістю і чистотою помислів.

У теплі весняні дні японці навіть резервують місця в парку, аби прийти туди з родиною та посидіти під сакурою. А колеги по роботі проводять виїзні корпоративи з їжею та алкоголем під сакурами. При чому прийти туди мають як керівники, так і підлеглі. На півдні Японії сакури цвітуть у березні, у центральних та північних регіонах у квітні. 

Влітку японці збирають плоди сакур сокумбо, схожі на українські вишні. Їх маринують, варять в компотах та начиняють смаколики. Листя з сакур солять, наче українські огірки. 

 

@eat_in_kyiv Алея із сакурами в Києві крутіша, ніж в парку Кіото😱 #сакуракиїв #місцякиєва #локаціїкиїв ♬ оригінальний звук – Місця та заклади Києва

Великий Київ у Google News

підписатися