“Європейська солідарність” виступає проти законопроекту “Слуг народу”, який запроваджує двовладдя у Києві

15:49 16.09.2020

“Європейська солідарність” надалі захищатиме розпочату реформу децентралізації та не дозволить внесення змін до закону “Про столицю”, які б відібрали реальну владу у киян і зосередили її в руках однієї людини.

“Європейська солідарність” виступає проти законопроекту “Слуг народу”, який запроваджує двовладдя у Києві

Про це на конференції Київської міської організації “Європейської солідарності”, що відбулась 16 вересня, заявив голова організації Володимир Прокопів, коментуючи проект закону про місто Київ – столицю України (№2143-3) авторства “Слуг народу”, який передбачає розділення влади в Києві на дві – на посаду мера та голови КМДА.  

Лише «Європейська Солідарність”, маючи парламентське представництво, здатна захистити децентралізацію. Не дозволити змінити закон про столицю так, щоб реальну владу відібрати у громади і передати главі адміністрації, призначеному “Слугами”. Щоби, врешті-решт, на рівні столичного самоврядування не допустити концентрації усіх повноважень в одних руках. Бо всі тепер точно знають, що монобільшість – це зло, чи то на рівні всієї держави, чи то в межах Київради”, – сказав Володимир Прокопів.  

Він запевнив, що “ЄС” буде “прискіпливим контролером голови, і громада від цього лише виграє.

Водночас депутат від “Європейської солідарності” Олексій Гончаренко повідомив у Телеграм-каналі, що законопроект про автоматичне призначення мера Києва главою КМДА уже на розгляді комітету Ради.

За його словами, щоб закрити це питання остаточно, необхідно прописати норму про автоматичне призначення Київського міського голови главою КМДА на рівні закону.

Обраний киянами мер має бути спроможним і що найголовніше, незалежним!”, – додав він.

 

Нагадаємо, стаття 141 Конституції передбачає, що територіальна громада міста обирає міського голову, який очолює виконавчий орган міської ради та головує на її засіданнях. Конституційний суд уже давав роз’яснення, що КМДА має очолювати лише особа, обрана Київським міським головою. Натомість «Слуги народу” хочуть змінити законодавство, щоб назначати голову КМДА. Посада мера, якого обиратимуть кияни, у такому випадку стане демонстраційною.

Читайте також: “Європейська солідарність” підтримує на виборах Віталія Кличка. Володимир Прокопів пояснив чому

Як повідомлялось, Марина Порошенко очолила «Європейську Солідарність » на виборах у Київраду та назвала першу п’ятірку виборчого списку. 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...