«Європейська Солідарність» вимагає переглянути рішення щодо Довженко–Центру

Автор: Любава Лисичкіна
15:30 05.11.2022

Культурою на сьогодні мають опікуватися професійні люди, які зможуть забезпечити евакуацію музеїв і збереження культурних цінностей.

«Європейська Солідарність» вимагає переглянути рішення щодо Довженко–Центру
Світлодіодне освітлення

Про це ідеться в заяві, яку зробила нардепка Ірина Геращенко.

«Верховна Рада ухвалила бюджет на 2023 рік, який на 50% складається з фінансів платників податків, українців, які сумлінно працюють під час воєнного стану, і на половину складається з коштів наших донорів. На жаль, парламент відмовився від публічної дискусії щодо того, як буде витрачатися кожна копійка платників податків», – сказала Геращенко.

Вона нагадала, що у Довженко – Центр  звільнили фахового директора і призначили пані майстра спіритичних сеансів, кінолога. Мабуть тому, що корінь вважають там спільний з кіно, яка тепер буде керувати українськими архівами, зазначила співголова фракції.

Геращенко наголосила, що «Європейська Солідарність» висловлює свою незгоду з цим призначенням і звертається до уряду і міністерства культури з вимогою негайно переглянути це рішення.

«Культурою сьогодні мають керувати, опікуватися професійні люди, які зможуть забезпечити евакуацію музеїв, збереження культурних цінностей і будуть за це переживати, вболівати, а не тільки боротися за кошти для олігархічних телеканалів, які перетворили вже марафон на пропагандистську машину», – зазначила співголова фракції.

Як відомо, нова директорка Довженко-Центру має неоднозначний професійний досвід подалі від кіно.

Нагадаємо, 2 листопада у Довженко-центрі призначили тимчасового нового в. о. генерального директора. Це рішення викликало обурення команди центру, яка заявила, що відбувається рейдерське захоплення Довженко-центру.

Як писав “ВК“, протистояння між Держкіно і Довженко-центром виникло ще влітку, коли Державне агентство України з питань кіно видало наказ про реорганізацію Довженко-Центру. У самому Довженко-Центрі заявили, що це рішення де-факто означає ліквідацію національного кіноархіву, який з 1994 року послідовно займається збереженням, дослідженням та популяризацією українського кіно.

Згодом у Мінкультури відреагували на рішення Держкіно, виступивши проти “ліквідації кіноспадщини”. Культурні інституції виступили категорично проти “реорганізації” Довженко-Центру. Депутати “ЄС” звернулися до Кабміну через реорганізацію Довженко-Центру.

Нагадаємо, “ВК” писав про те, що без Довженко-Центру Україна втратить місце у Міжнародній федерації кіноархівів.  Також відомо, що петиція щодо Довженко-Центру зібрала необхідну кількість голосів.

Великий Київ у Google News

підписатися