Довженко-центру призначили нового в. о. гендиректора. Команда заявила про рейдерське захоплення

Автор: Галина Ворона
19:59 02.11.2022

У Довженко-центрі призначили тимчасового нового в. о. генерального директора. Це рішення викликало обурення команди центру, яка заявила, що відбувається рейдерське захоплення Довженко-центру.

Довженко-центру призначили нового в. о. гендиректора. Команда заявила про рейдерське захоплення
Світлодіодне освітлення

Про ротацію на посаді гендиректора Довженко-центру вранці повідомило Держкіно.

В держагентстві зазначили, що  Олену Гончарук відсторонено від виконання обов’язків в. о. генерального директора ДП “Національний центр Олександра Довженка” за результатами аудиту, який показав  “неефективне управління підприємством та неналежне виконання посадовими особами своїх обов’язків”.

У відомстві кажуть, що на посаду керівника Довженко-центру буде проведено конкурсний відбір, а до того часу обов’язки керівника “виконуватиме професійний кризовий менеджер, який має усунути недоліки, виявлені під час перевірки, та налагодити фінансово-господарську діяльність Центру”.

Участі у конкурсі на посаду генерального директора Довженко-центру кризовий менеджер не братиме.

У свою чергу у Довженко-центрі заявили, що не згодні з діями Держкіно і не визнають процедуру призначення нового керівника.

Працівники Довженко-центру назвали дії Держкіно “повномасшабним вторгненням в Довженко-Центр”, а нового керівника – “антикризовим гауляйтером”.

Дії Держкіно нагадують дії країни-агресора – маніпулювання інформацією, захоплення території на нібито законних підставах та призначення маріонеткових керівників. Під такі дії вони створюють документи, які затверджують в односторонньому порядку не комунікуючи власні дії та ігноруючи думку громадськості і професійної спільноти”, – йдеться у заяві колективу.

Читайте також: Довженко-Центр судитиметься з Держкіно щодо реорганізації

Як писав “ВК“, протистояння між Держкіно і Довженко-центром виникло ще влітку, коли Державне агентство України з питань кіно видало наказ про реорганізацію Довженко-Центру. У самому Довженко-Центрі заявили, що це рішення де-факто означає ліквідацію національного кіноархіву, який з 1994 року послідовно займається збереженням, дослідженням та популяризацією українського кіно.

Згодом у Мінкультури відреагували на рішення Держкіно, виступивши проти “ліквідації кіноспадщини”. Культурні інституції виступили категорично проти “реорганізації” Довженко-Центру. Депутати “ЄС” звернулися до Кабміну через реорганізацію Довженко-Центру.

Нагадаємо, “ВК” писав про те, що без Довженко-Центру Україна втратить місце у Міжнародній федерації кіноархівів.  Також відомо, що петиція щодо Довженко-Центру зібрала необхідну кількість голосів.

Великий Київ у Google News

підписатися