Євген Клопотенко йде на аукціон з оренди Житнього ринку: він назвав суму, яка знадобиться на його ремонт

Автор: Галина Ворона
17:24 11.04

Вже 15 квітня має відбутися аукціон з оренди Житнього ринку на 15 років. Новий орендар отримає частину приміщень будівлі за умови капітального ремонту. З самого початку аукціон викликав велике обговорення та незадоволення серед киян, мовляв Житній ринок просто хочуть знищити під забудову. Проти непрозорого аукціону виступав і відомий ресторатор, шеф-кухар Євген Клопотенко. Нині він активно готується до аукціону.

Євген Клопотенко йде на аукціон з оренди Житнього ринку: він назвав суму, яка знадобиться на його ремонт
Світлодіодне освітлення

Про це Євген Клопотенко сказав в ексклюзивному коментарі Комерсанту українському https://www.komersant.info/ під час Мастермайнду “Війна&Food”.

 Він розповів, що вже знайшов інвесторів та навіть розрахував ціну майбутнього ремонту Житнього ринку.

“Я знайшов інвесторів, спілкувався з трьома архітекторськими компаніями, які готові зробити проєкт, вони лише чекають остаточного рішення. Ремонт Житнього ринку дуже важко оцінити, бо кожен рік змінюється його стан. Треба десь мільйон гривень лише щоб його оцінити і ще десь мільйон, аби зробити проєкт. В цілому дані варіюються від 6 до 15 мільйонів доларів”, – розповів ресторатор.

Євген Клопотенко зазначив, що спілкувався про ситуації навколо Житнього ринку і з мером, і з Офісом президента.

Спілкувався з приводу Житнього ринку з Віталієм Кличком, він сам мені дзвонив.  І я сам буду виступати на Київраді, і ми будемо презентувати ті речі, які хоче побачити громадянське суспільство, аби Житній ринок жив. Я звертався з цього питання вже до Офісу Президента і спілкувався стосовно позиції ОП, я говорив майже з усіма людьми, які мають відношення до Житнього ринку. Головна позиція така – Житній ринок буде існувати тоді, коли він буде належати людям. Не буде людей – нічого не буде”, – додав він.

Також ресторатор висловив впевненість у перемозі на аукціоні.

“Я не боюсь, що конкуренти переможуть, бо коли за тобою громадянське суспільство, то немає чого боятися. Я точно знаю, що сума виросте, я точно знаю, що буде боротьба, але ми впевнені в своїй позиції. Чому я кажу “ми”? Бо  якось так сталося, що я став представником громадськості, мене охрестили людиною, яка представляє громадські інтереси у всіх департаментах культури і владних кабінетах”, – підсумував Клопотенко.

Читайте також: Пошук орендаря Житнього ринку: ремонт, розкрадання чи створення технологічного хабу для продавців свіжини та городини?

Нагадаємо, 19 березня на сайті Національної електронної біржі раптово з’явилося оголошення про аукціон, за результатами якого здається в оренду на 15 років Житній ринок.

Вказано, що впродовж шести місяців з моменту укладання договору орендар має провести капітальний ремонт або здійснити реконструкцію критого ринку, включно з дахом, інженерними мережами й комунікаціями. Початкова ціна оренди будівлі площею понад 11 тисяч квадратних метрів –  2,5 мільйона гривень.

Проблема лише в тім, що торги мали відбутися 25 березня, тому кандидати за 5 днів мають невідкладно приготувати усі документи. Така квапливість викликала спротив громадськості і вже 21 березня мер Віталій Кличко повідомив, що торги відкладаються і термін подачі заявок складе 25 днів. Згодом стало відомо, що новий аукціон відбудеться 15 квітня.

Великий Київ у Google News

підписатися