Призначена нова дата аукціону з оренди Житнього ринку

Автор: Галина Ворона
18:18 23.03

Столична влада продовжила терміни проведення аукціону з надання в оренду приміщень будівлі Житнього ринку, який є перлиною Подолу та одним з основних торговельних центрів міста, спроєктований та зведений свого часу видатними архітекторами та конструкторами.

Призначена нова дата аукціону з оренди Житнього ринку
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє Департамент промисловості і підприємництва КМДА.

Як зазначається, замість 25 березня аукціон відбудеться 15 квітня.

Інформація щодо проведення аукціону перебуває у вільному доступі на сайті Prozorro.Продажі (LLE001-UA-20240321-53797).

У Департаменті нагадали, що потенційному орендареві планують віддати в оренду частину приміщень – підвальні приміщення, приміщення першого поверху, 750,1 кв. м на другому поверсі.

Термін дії договору – 15 років, але його може бути розірвано достроково, якщо не виконуватимуться умови оренди:

  • на першому поверсі будівлі – організація торгівлі сільськогосподарською продукцією рослинного та тваринного походження, продовольчих товарів першої необхідності промислового виробництва, забезпечення функціонування на першому поверсі акредитованої державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, що відповідно до нормативно-правових актів є обов’язковою умовою для роботи ринку;
  • на другому поверсі – розміщення об’єктів торгівлі та побутового обслуговування населення, закладів ресторанного господарства;
    в підвальній частині – складських приміщень для тимчасового зберігання продовольчих і непродовольчих товарів.
  • Додаткові умови – орендар зобов’язаний провести за власні кошти капітальний ремонт (реконструкцію) будівлі критого ринку, в якому розміщується об’єкт оренди, (зокрема даху, інженерних мереж, комунікацій, нежитлових приміщень тощо), а також усунути порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.

У профільному Департаменті КМДА зазначили, що Житній ринок побудовано ще у 1980 році і за 40 років функціонування його технічний стан значно погіршився. Це стосується деформації підлоги, неналежного стану несучих конструкцій, застарілих електромереж та мережі водопостачання, порушення гідроізоляції, деформації покрівельного килиму.

Особливо болючою проблемою називають протікання даху. У період тривалих опадів вода протікає на прилавки торговельного залу. Під час намокання залізобетонних плит перекриття даху є випадки обвалу їх елементів, що несе небезпеку як для працівників ринку так і для його відвідувачів.

На сьогодні, кажуть у міській адміністрації, робота ринку є неефективною та небезпечною для учасників торговельного процесу через неналежний технічний стан будівлі. Тому вирішенням цього проблемного питання є проведення реконструкції.

Враховуючи дефіцит бюджетних коштів, що пов’язано з направленням більшої частини цих коштів на підтримку Збройних Сил України, а також вкрай важкий фінансовий стан Підприємства, Київською міською державною адміністрацією ухвалено єдине правильне рішення про проведення капітального ремонту (реконструкції) будівлі критого ринку та її збереження для територіальної громади міста Києва за рахунок залучених коштів – коштів інвестора”, – підсумовують у Департаменті.

Читайте також: Пошук орендаря Житнього ринку: ремонт, розкрадання чи створення технологічного хабу для продавців свіжини та городини?

Нагадаємо, 19 березня на сайті Національної електронної біржі раптово з’явилося оголошення про аукціон, за результатами якого здається в оренду на 15 років Житній ринок.

Вказано, що впродовж шести місяців з моменту укладання договору орендар має провести капітальний ремонт або здійснити реконструкцію критого ринку, включно з дахом, інженерними мережами й комунікаціями. Початкова ціна оренди будівлі площею понад 11 тисяч квадратних метрів –  2,5 мільйона гривень.

Проблема лише в тім, що торги мали відбутися 25 березня, тому кандидати за 5 днів мають невідкладно приготувати усі документи. Така квапливість викликала спротив громадськості і вже 21 березня мер Віталій Кличко повідомив, що торги відкладаються і термін подачі заявок складе 25 днів.

Великий Київ у Google News

підписатися