“ЄС” пропонує позбавляти мандату нардепів, які покинули столицю під час війни

Автор: Ольга Даниленко
19:50 23.03.2022

Завтра на засіданні парламенту “Європейська Солідарність” ініціює ухвалення трьох законопроєктів: перший, надати нардепам можливість добровільно вступати до лав ЗСУ або територіальної оборони. Другій, позбавити мандата всіх нардепів які під час війни перебувають не в столиці. Третій, прирівняти добровольчі підрозділи до військових для надання соціального захисту.

“ЄС” пропонує позбавляти мандату нардепів, які покинули столицю під час війни
Світлодіодне освітлення

Про це на брифінгу розповів п’ятий президент України Петро Порошенко.

Він зазначив, що через неузгодження у чинному законодавстві народні депутати не можуть записатися у Збройні сили України, або до територіальної оборони чи добровольчих підрозділів. Аби виправити цю неузгодженість необхідно внести зміни до Закону “Про статус народного депутата”.

Необхідно прибрати будь-які перешкоди. Ця позиція добровільна, але цю можливість потрібно депутатам надати. Вчора на Погоджувальній раді я взяв участь в обговоренні цього питання й мені здається, ця позиція була підтримана. Сподіваюсь, що ми не будемо затягувати”,- зазначив Порошенко.

Лідер “ЄС” також наголосив на неприпустимості відсутності народних депутатів у столиці під час війни, адже парламент має працювати у режимі 24/7 й необхідні рішення під час військових дій повинні ухвалюватися дуже швидко. Тому у “ЄС” пропонують позбавляти мандатів депутатів-втікачів.

“Народні депутати постійно мають бути не у західних регіонах України, приїжджаючи поїздами сюди по 150-110 депутатів. Вони мають бути у Києві. Й у будь-який час Верховна Рада має протягом години зібратися, прийняти необхідні рішення. Я вважаю, що народні депутати, які не бажають перебувати у Києві – це дезертири. І якщо народний депутат протягом п‘яти днів, без поважних причин, відсутній у Києві, щоб була можливість ініціювання складання мандату. Це також обговорювалося на Погоджувальній Раді, я дуже сподіваюсь, що ця позиція може бути підтримана”, – наголосив Порошенко.

Також він додав, що правило антидезертирства має бути розповсюджено й для членів Уряду, Національного банку України, для керівництва державних корпорацій й Спостережних рад.

Третя ініціатива “ЄС” – підтримка добровольців на надання їм пакету соціального страхування, аби вони мали такі ж права, як й військовослужбовці.

“Ми маємо посилити й прирівняти добровольчі підрозділи до бійців Збройних сил територіальних громад, дати можливість їм й щодо соціального захисту. Щоб, не дай Боже, він поранений або загинув, страхування щодо компенсацій, вшанування героїв й надання всіх інших прав, щоб було вирівняно. Ми також цей законопроєкт запропонували й сподіваємося, що це буде реалізовано”, – резюмував Порошенко.

Нагадаємо, у Києві бійці територіальної оборони збили зі стрілецької зброї декілька новітніх російських дронів-камікадзе.

Як повідомляв “ВК”, за даними соцопитування “Рейтинг”, серед українців, які мали роботу до війни, 53% сьогодні не працюють. 22% працюють у звичному режимі, 21% – віддалено або частково, лише 2% – знайшли собі нову роботу.

Великий Київ у Google News

підписатися