Яких тварин знищили пожежі у Чорнобилі – прогноз науковців

13:43 25.04

Українські науковці оцінили вплив пожеж у Чорнобилі на тваринний світ та визначили, які мешканці лісів постраждали найбільше, а кому вдалось уникнути значних втрат.

Яких тварин знищили пожежі у Чорнобилі – прогноз науковців

Як повідомляється на Facebook-сторінці Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, вогонь міг знищити:

  • рукокрилих, котрі зимували у відселених населених пунктах;
  • частину місцевої популяції їжаків та вовчків (сонь), котрі в цей час могли перебувати не в зимових схованках, а у наземних, доступних для впливу вогню, гніздах;
  • перший виводок у зайця сірого.

За словами вчених, ссавці досить ефективно можуть сховатись від вогню в нірках чи втекти, а знищення вогнем сухої рослинності та короткочасна відсутність їжі для травоїдних не повинна стати причиною їх загибелі. 

Читайте також: Новий підхід у житлобудуванні, за який київські архітектори отримали визнання індустрії

Вони вважають, що для копитних та інших травоїдних на короткочасний період буде вкрай обмежена чи й навіть відсутня необхідна кормова база на локальному рівні, але травоїдні в ході еволюційного розвитку пристосувались до подібних обставин і можуть здійснювати нетривалі міграції на невипалену територію.

Саме це і зафіксували співробітники заповідника: стадо коней Пржевальського мігрувало до промислової зони ЧАЕС (на головному фото). За прогнозами фахівців, через місяць вони повернуться до своїх звичайних пасовищ!

загрузка...

Також науковці вже визначили, що пожежі не несуть ризиків для міноподібних і риб, не повинні зашкодити земноводним і плазунам, адже більшість тварин ще були не активні і в схованках, а також ссавцям – через відсутність молодняка.

Вони кажуть, що птахи, завдяки здатності літати, легко уникають загибелі від вогню. У той же час ранньогніздові види (крук, орлан-білохвіст) мають гнізда, розміщені високо на деревах, і від вогню не повинні постраждати.

Нагадаємо, у Чорнобилі вчора загасили ще один осередок тління.

Пожежа у Чорнобилі вирувала більше тижня – за цей час вогонь знищив тисячі гектарів дерев – на їх місці залишились згарища (відео з дрону), а тварини шукають їжу.

Від пожежі врятували двох білченят, а також обпалене та хворе лоша.

Раніше пожежник зняв, як його команда проривалась на авто через вогонь, а  “Великий Київ” опублікував жахливі фото та відео пожежі в Чорнобильскій зоні, де знищені будинки, і кадри палаючого Чорнобиля з висоти пташиного польоту.

загрузка...