Новини Важливо

Етап 1 в Києві: кому дозволять працювати (СПИСОК)

12:32 28.04

Міська влада підготувала план першого етапу послаблення обмежувальних заходів у столиці. Він почне працювати, якщо впродовж 2 тижнів у столиці не буде різкого збільшення хворих.

Етап 1 в Києві: кому дозволять працювати (СПИСОК)

Його оприлюднив мер Києва Віталій Кличко під час онлайн прес-конференції.

Він попередив, що це – не зняття обмежень, а їх послаблення: якщо за тиждень-два після їх запровадження не буде стійкої динаміки зниження захворюваності – до другого етапу переходу не буде, а при погіршенні ситуації – повертаємося до карантину.

Це потрібно розуміти. Тому всі підприємства та організації повинні суворо дотримуватися регламентів роботи. А всі кияни – елементарних правил безпеки. Перший етап послаблень ми почнемо, якщо на 12 травня не буде різкого збільшення кількості хворих. Тому  я і говорю, що наступних два тижні будуть вирішальними. І закликаю всіх: не нехтуйте правилами! Не впливайте негативно на статистику. Бо все залежить від нас”, – зазначив Віталій Кличко.

За словами мера, на першому етапі в Києві дозволять роботу:

  • непродовольчих магазинів загальною площею до 300 квадратних метрів. З вимогою присутності не більше 1 відвідувача на 10 квадратних метрів площі приміщення. Та з обов’язковою санітарною обробкою приміщення двічі на день. Великі торгові центри та магазини в них на першому етапі не відкриють.
  • перукарень та салонів краси – за попереднім записом. Не більше одного клієнта на кожну послугу одночасно. З вимогою санітарної обробки (або кварцування) робочого місця після кожного клієнта.
  • кав’ярень і ресторанів, що матимуть можливість працювати на виніс. Із вимогою санітарної обробки приміщення двічі на день.
  • тимчасових споруд (ларьків). Із забороною споживання їжі та напоїв на місці.
  • невеликих виробництв непродовольчих товарів та підприємств побутового обслуговування (ательє, побутові послуги та інші). Із дотриманням вимоги не більше 1 співробітника на 10 квадратних метрів. Та не більше 1 клієнта на 10 квадратних метрів.
  • адвокатських та нотаріальних бюро, аудиторів. Теж з вимогою не більше 1 відвідувача на 10 квадратних метрів площі приміщення.

У всіх установах та на підприємствах обов’язкова термометрія співробітників та відвідувачів. І обов’язкові правила безпеки. Якщо клієнт без маски – його або не впускають у приміщення. Або це відповідальність надавача послуг. І він повинен забезпечити клієнта маскою”, – наголосив Віталій Кличко.

загрузка...
  • парків та скверів – групами не більше двох людей. Або, якщо з дітьми, – двоє дорослих, двоє дітей.
  • автокінотеатрів.

Ми сподіваємося, що уряд цього тижня  внесе ринки до переліку об’єктів, яким дозволять працювати. Та визначить регламент їх роботи”, – зазначив мер столиці.

Він також підкреслив, що на першому етапі послаблень зачиненими залишаться школи та садки, дитячі та спортивні майданчики, прибережні зони відпочинку. Послаблення обмежень щодо їх відвідування буде наступним етапом. Також на першому етапі продовжить працювати в обмеженому режимі громадський транспорт – питання підвезення своїх працівників на роботу має вирішити приватний бізнес.

Метро в столиці відкриється за рішенням уряду. А роботу приміського транспорту урядовці пообіцяли відновити в першу чергу”, – зазначив Віталій Кличко.

Він також підкреслив, що в публічних місцях всі кияни мають дотримуватися правил безпеки і бути в масках, і нагадав, що в столиці продовжує діяти норма про обов’язкове закриття на карантин установ і підприємств, на яких буде виявлений спалах захворювання на коронавірус.

Читайте також: Новий підхід у житлобудуванні, за який київські архітектори отримали визнання індустрії

Нагадаємо, станом на 28 квітня в Україні 9410 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 239 летальних, 992 пацієнти одужали. За добу зафіксовано 401 новий випадок, 19 смертей.

Країна поки не пройшла піку захворюваності на коронавірус – нові дати. Саме тому карантин продовжили до 11 травня. А вчені попереджають українців про другу хвилю вірусу.

Послаблення карантину обіцяють після 11 травня, але при деяких умовах. Згідно плану зняття обмежень, опублікованому Денисом Шмигалем, етап №1 розпочнеться, якщо співвідношення виявлених випадків серед усіх протестованих не змінюється або щоденне відхилення утримувалось в межах 5%. Проте, країна зможе з першого етапу виходу з карантину перейти одразу на третій або четвертий.

Зазначимо, що влада Києва має зауваження до плану пом’якшень карантину від Кабміну.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...