Як повернути неякісні ліки в аптеку?Алгоритм дій

Автор: Любава Лисичкіна
00:17 28.08

Лікарські засоби не підлягають поверненню, проте юристи стверджують, що можливе виключення з правил.

Як повернути неякісні ліки в аптеку?Алгоритм дій
 У Школі молодого адвоката нагадали, що  відповідно до статті 9 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.
 
Однак ліки,  входять до  Переліку товарів належної якості, що не підлягають обміну/поверненню.
 
Та можливе виключення з правил.
 
Відповідно до частини 2 статті 21 Закону України «Про лікарські засоби» забороняється реалізація (відпуск) громадянам неякісних лікарських засобів або таких, термін придатності яких минув або на які відсутній сертифікат якості, що видається виробником.
 
Зокрема, повернути можна лише лікарські засоби та медичні вироби неналежної якості, надавши розрахунковий документ на їхнє придбання, передбачений Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
 
У такому випадку ви маєте право просити повернути сплачені за ліки гроші або замінити препарат на аналогічний.
 
Факт неналежної якості лікарського засобу чи медичного виробу підтверджується такими документами:
• висновком щодо якості лікарських засобів, виданим підпорядкованою лабораторією територіального органу Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками та/або уповноваженою лабораторією;
• розпорядженням Держлікслужби щодо заборони обігу лікарського засобу.
 
У разі виникнення сумніву щодо якості лікарських засобів, покупець має можливість звернутись до Департаменту контролю якості лікарських засобів Держлікслужби.
 
Неякісні лікарські засоби, включаючи ті, термін придатності яких закінчився, підлягають утилізації та знищенню, відповідно до Правил утилізації та знищення лікарських засобів, затверджених Міністерством охорони здоров’я України.
 
До слова,  роботодавці не мають права примушувати праацівників робити щеплення.

Великий Київ у Google News

підписатися