Як попередити падіння балкону в старій багатоповерхівці – відповідь столичних комунальників

Автор: Оксана Тупальська
17:52 11.10.2023

Після прикрого випадку падіння балкону в багатоповерхівці на вулиці Преображенській в Солом’янському районі кореспондент «Великого Києва» проаналізував, як часто трапляються подібні випадки. Та звернувся до комунальників з проханням пояснити, що можуть зробити кияни, щоб попередити біду.

Як попередити падіння балкону в старій багатоповерхівці – відповідь столичних комунальників
Світлодіодне освітлення

З 2018 року нам вдалося пригадати 5 випадків, коли падали балкони, деякі з них тягли за собою балкони на нижніх поверхах та завдавали значних руйнувань.

Заступник директора Департаменту – начальник управління житлово-комунальної політики Олександр Малихін на письмовий запит відповідає, що ремонт та перевірка безпеки балконів – відповідальність виключно власників квартир в багатоповерхівках.

Та наводить ст.1 ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (у документі вказано перелік спільного майна у багатоквартирному будинку). А також статтю 322 Цивільного кодексу, яка зобов’язує власника утримувати майно.

Малихін також додає, що балкон є «невід’ємною частиною квартири, разом з нею є приватною власністю мешканця», а тому роботи з ремонту балкону здійснюються власником/користувачем квартири за власний рахунок.

Кореспондент «ВК» також поцікавився, яким чином перевірити міцність балкону та з’ясувати, чи немає небезпеки руйнування з можливими людськими жертвами.

На що Малихін відповідає так:

«Якщо співвласники багатоквартирного житлового будинку бажають провести обстеження щодо технічного стану фасаду будинку, балконних плит, та інше, за рішенням загальних зборів, вони можуть найняти будь-яку організацію, яка має відповідні дозволи та ліцензії для проведення таких робіт».

Що це за організації та де їх шукати, комунальник КМДА не розповідає. Так само не відповідає на запитання про досвід ремонту балконів та перевірки їхньої безпечності у столиці комунальниками Києва.

Зазначає однак, що хоч окрема програма ремонту балконів у місті Києві відсутня, співвласники все ж можуть звернутися до КМДА з проханням про співфінансування. Останнє можливо в разі погодження ініціативи відповідно до програми, затвердженої Київрадою «Положення про співфінансування реконструкції, реставрації та проведення капремонтів».

Нагадаємо, житель Дарницького району Києва креативно розмалював балкон своєї квартири – він пофарбував його у кольори українського державного прапора.

Великий Київ у Google News

підписатися