Як оформити паспорт українцям у Польщі та Туреччині: де і що потрібно

Автор: Любава Лисичкіна
06:33 17.02.2023

Для українців, які перебувають у Польщі, доступна послуга оформлення першого паспорта громадянина у формі ID-картки по досягненню 14-річного віку.

Як оформити паспорт українцям у Польщі та Туреччині: де і що потрібно Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Про це ідеться у повідомленні Урядового порталу.

Польща

Щоб отримати документ, достатньо звернутися до одного з відокремлених підрозділів ДП «Документ» у Варшаві, Кракові, Ґданську чи Вроцлаві, маючи при собі такі документи:

  •  свідоцтво про народження;
  •  паспорт громадянина України одного або обох із батьків;
  •  довідку про реєстрацію місця проживання (за наявності);
  •  РНОКПП або повідомлення про відмову від його прийняття (за наявності).

Прийом заяв на оформлення паспортних документів можливий як за попереднім записом, так і в порядку живої черги. Оплата за послуги здійснюється на місці за допомогою сервісу онлайн-оплати послуг.

Термін виготовлення першого паспорта громадянина України становить 20 робочих днів

Увага. Під час отримання готової ID-картки проводиться процедура верифікації, тому присутність особи, на ім’я якої було оформлено документ, є обов’язковою.

Туреччина

Українці, які перебувають у Туреччині, можуть подати заявки на оформлення паспортних документів у Стамбулі. В турецькому місті розпочали роботу перші два мобільні підрозділи державного підприємства «Документ».

Оформлення українських паспортів за кордоном стоїть на порядку денному Координаційного штабу з питань повернення в Україну громадян з ТОТ та третіх країн, який очолює Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Мобільні офіси у Стамбулі розташовані за адресою: Лондонське шосе Е-5, Карайолу, паркінг за ТЦ «Аеропорт», (Londra Asfaltı E-5 Karayolu Üzeri, Airport AVM, 34158 Bakırköy/İstanbul). Графік роботи: з понеділка по суботу включно з 09:00 до 18:00.

Тут громадяни України можуть отримати такі послуги:

  •  оформлення ID-картки чи закордонного паспорта (в тому числі замість втраченого або викраденого);
  •  обмін ID-картки чи закордонного паспорта (у зв’язку із закінченням строку дії, зміною інформації, непридатністю до використання);
  •  обмін паспорта зразка 1994 року на ID-картку (за бажанням чи у разі непридатності);
  •  одночасне оформлення закордонного паспорта й ID-картки.

Подати заявки на оформлення паспортних документів можна як за попереднім записом, так і у порядку живої черги. Оплата здійснюється безпосередньо на місці – за допомогою сервісу онлайн-оплати послуг. Для цього достатньо мати при собі лише смартфон і реквізити банківської картки.

Наразі ведеться робота над відкриттям таких мобільних підрозділів у країнах Європи, де перебуває значна кількість українців. Зокрема, йдеться про Братиславу, Прагу, Берлін, Мадрид, а також Рим.

Відомо, киян завтра чекають у підземці на безкоштовних тренінгах з домедичної допомоги – перелік станцій.

Великий Київ у Google News

підписатися