Як дотримуються карантину центральні святині Києва на Святвечір

22:20 06.01

Сьогодні, 6 січня, православні християни та греко-католики в Україні відзначають Святвечір, а в столичних храмах з самого ранку лунають звуки урочистого богослужіння.

Як дотримуються карантину центральні святині Києва на Святвечір

Про це йдеться у сюжеті телеканалу “Київ”.

Журналісти програми “Київ.Newsroom” побували у столичних храмах і перевірили, як там готуються до свята і дотримуються обмежень в умовах карантину.

У Михайлівський Золотоверхий монастир прийшло менше вірян, ніж минулого року, але всі були у масках. Настоятель Собору – отець Михаїл – закликав вірян берегти себе і молитися вдома.

Звичайно, що віряни матимуть змогу перебувати у храмах, але не в такій кількості, як ми зазвичай збираємось і святкуємо… Тому частина вірян перебуватиме в сім’ях. Перебувати вдома – це не означає не молитися“, – розповідає отець Михаїл.

У Володимирському Соборі службу на Святвечір ще не проводили. Людей в храмі небагато, але протиепідемічних заходів дотримуються. Були зафіксовані лише поодинокі випадки, коли віряни заходили без масок, але їх одразу просили надягнути захист. А для тих киян, хто з певних причин не може побувати на урочистій службі, настоятелі собору організували її онлайн-трансляцію.

Натомість у Києво-Печерські Лаврі від ранку побувало чимало вірян. Святкову службу проводив митрополит Онуфрій. На території Лаври є вивіски про те, що вносіння масок є обов’язковим, але ніхто не контролює дотримання писаних правил. Як результат – більша частина прихожан ранкову службу відстояли без будь-яких засобів захисту. Зазначається, що на процедурі причастя навіть утворились невеликі черги, а усіх бажаючих обслуговували однією ложкою, яку ніхто не обробляв. Антисептиків у храмі журналісти теж не помітили.

Нагадаємо, що цьогоріч Різдво проходить без суворих обмежень: церкви і храми не будуть закривати, але вірянам не слід забувати про карантинні обмеження, та підійти до звичних ритуалів відповідально.

Читайте також: “Віра й любов – велика сила”: привітання родини Порошенків з Різдвом

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...