Різдво і пандемія. Що потрібно знати вірянам

16:52 06.01

Цьогоріч Різдво проходить без суворих обмежень: церкви і храми не будуть закривати, але вірянам не слід забувати про карантинні обмеження, та підійти до звичних ритуалів відповідально.

Різдво і пандемія. Що потрібно знати вірянам

Про заходи безпеки нагадує Центр громадського здоров’я.

Насамперед зазначається, залишатися вдома — найкращий спосіб захистити себе та інших, адже кожен може долучитися до богослужіння, переглядаючи онлайн-трансляції вдома. Особливо це варто пам’ятати людям старше 60 років, які перебувають у групі найбільшого ризику — їм необхідно залишатися вдома й не наражатися на небезпеку.

Тим, хто все ж планує відвідувати богослужіння, рекомендують дотримуватись простих правил, щоб уберегти себе і близьких від інфікування:

  • одягайте маску, слідкуйте, щоби маска закривала й ніс, і рот;
  • дотримуйтесь гігієни: користуйтеся антисептиками з вмістом не менше 60 % спирту, не торкайтесь обличчя, особливо очей, рота, носа;
  • дотримуйтесь етикету кашлю: кашляйте та чхайте в згин ліктя чи одноразову хустинку;
  • дотримуйтесь фізичної дистанції — релігійні заходи можуть проходити в приміщенні за умови присутності більше однієї особи на 5 кв. метрів, на відкритому повітрі за умови дотримання дистанції 1,5 метра між присутніми;
  • якщо ви або ваші близькі мають симптоми грипу або COVID-19, залишайтеся вдома.

У храмах також повинні посилити заходи протиепідемічної безпеки, використовувати засоби дезінфекції, зокрема для підтримання чистоти ікон та інших святинь.

Під час богослужіння у зв’язку з пандемією варто змінити деякі ритуали:

  • дотримуватися правил гігієни під час причастя і подавати часточки з дискоса в руки. Для обтирання губ слід використовувати одноразові серветки, а для запивки — одноразовий посуд;
  • достатнім виявом шанування святинь (хреста, ікон, святих мощей) є поклон перед ними, без цілування;
  • допускати практику загальної сповіді.

Усіх обов’язкових норм повинні дотримуватись і колядники — носити маску, дотримуватися правил особистої гігієни, фізичної дистанції та не заходити до будинків, а перебувати на вулиці.

Читайте також: Різдво в Музеї просто неба – що буде

Нагадаємо, найулюбленішим серед новорічних свят для українців є Різдво. 15% наших співвітчизників відзначають це свято двічі – як за юліанським календарем (7 січня), так і за григоріанським (25 грудня), а взагалі не святкують лише 5%.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...