Ввезення дизельних і бензинових авто в Україну пропонують заборонити

Автор: Галина Ворона
09:53 15.07.2021

Міністерство інфраструктури України пропонує з 2030 року заборонити ввезення до країни дизельних і бензинових автомобілів. Відповідний законопроект вже підготували у відомстві.

Ввезення дизельних і бензинових авто в Україну пропонують заборонити

Про це повідомляється на сайті МІУ.

Документ розроблено з метою реалізації окремих положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та інших європейських директив. Він передбачає внесення змін до закону “Про деякі питання ввезення на митну територію України та проведення першої державної реєстрації транспортних засобів”. 

Як зазначили у міністерстві, проєкт покликаний стимулювати використання транспортних засобів, оснащених електричними двигунами, на виконання Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року.

Законопроєкт передбачає поетапну заборону ввезення та першої державної реєстрації в Україні автомобілів з двигунами внутрішнього згорання, зокрема і вироблених в Україні.

Пропонується:

  • з 01.01.2027 — заборона на вживані автомобілі з дизельними двигунами внутрішнього згоряння;
  • з 01.01.2030 — заборона нових автомобілів з дизельними двигунами внутрішнього згоряння, а також вживаних і нових автомобілів з бензиновими двигунами внутрішнього згоряння.

Заборона не поширюватиметься на автомобілі Збройних сил України та інших військових формувань, автомобілі, що використовуються фермерськими господарствами з метою їх використання поза межами автомобільних доріг загального користування при веденні фермерського господарства та автомобілі, що набуваються у спадок, а також на автомобілі виготовлені до 01 січня 1981 року.

Наразі триває обговорення законопроекту.

Читайте також: Поки Європа переходить на електротранспорт, Київ купує автобуси з дизельними двигунами

Нагадаємо, у Києві показали компактні електрокари від українського виробника – Konyk і Volyk. 

До слова, кияни отримають можливість зарядити свої електрокари у будь-якому районі міста. Для цього планують відкрити щонайменше 50 електричних зарядних станцій. Перша така станція вже з’явилась на Бессарабській площі.

Великий Київ у Google News

підписатися