Всесвітній день біженців: 5 гарантій, які отримують українці, що тікають від війни закордон

Автор: Оксана Тупальська
15:32 20.06.2023

Українці, які через російську агресію виїздять на територію країн Європейського союзу отримують низку гарантій, які і інші іноземці, які не можуть перебувати у рідній країні. До Всесвітнього дня біженців про них розповідає профільне Управління Верховного комісара ООН.

Всесвітній день біженців: 5 гарантій, які отримують українці, що тікають від війни закордон
Світлодіодне освітлення

Раніше «ВК» розповідав, що найдовше за межами країни або у статусі переселенців в інших регіонах перебуватимуть евакуйовані  з прикордоння Київщини не зможуть повернутися додому до кінця війни. А навесні 2022 року з Київської області через військову агресію вимушено виїхало понад 120 тисяч дітей. Понад 98 тисяч з них – діти шкільного віку.

Що гарантує тимчасовий захист?

  1. Забезпечення необхідних засобів до проживання
  2. Соціальна допомога та медична допомога
  3. Освіта для дітей до 18 років та освітні можливості для дорослих
  4. Отримання документів, які підтверджують перебування під тимчасовим захистом
  5. Легальну роботу.

Територію України вимушено покинули та знайшли прихисток в країнах Європи близько 8,2 мільйона осіб. 52 млн офіційно зареєстровані за європейськими програмами надання захисту.

Найбільше українських біженців прийняли країни:

  • Польща — 1,6 млн;
  • Німеччина – 1 млн;
  • Чехія – 467,9 тисяч;
  • Італія 173,2 тисячі;
  • Велика Британія — 147,8 тисяч.

Отримати статус тимчасового захисту (TPS) можуть українці, які на дату 11 Квітня 2022 року перебували на території Сполучених Штатів. Термін дії такого статусу складе 18 місяців. У категорію українців, які мають право на отримання такого статусу, входять і особи з тимчасовими візами, які закінчуються (туристичні, бізнес, студентські). Як подавати документи, дивіться тут. Ті біженці з України в США, які в’їжджають в США після цієї дати, права на тимчасовий захист не отримують.

Водночас, як свідчить опитування, проведене Міграційною платформою EWL, Фундацією EWL та Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету, 57% українців, які нині живуть і мешкають в Польщі, готові повернутися додому як тільки відбудеться очікуване членство України в ЄС, а 47% опитаних – коли Україна вступить в НАТО.

57% опитаних українців, які виїхали до Польщі через війну сказали, що основна причина їхнього невідкладного повернення – бажання бачити близьких. Для 54% важливим фактором є підвищення зарплат і покращення умов праці, а серед українців, які поїхали до Польщі саме для працевлаштування, його назвали 57% (серед тих, хто поїхав, рятуючись від війни – 48%). Через погане знання польської мови з Польщі можуть поїхати 25% українців з тимчасовим захистом та 10% довоєнних мігрантів.

Нагадаємо, у 2023 році Київ виплатить матеріальну допомогу понад мільйону киян і внутрішньо переміщених осіб. На ці виплати у міській цільовій програмі “Турбота. Назустріч киянам” перебачено близько 2 мільярдів гривень.

Великий Київ у Google News

підписатися