Власник Замку Річарда загородив шматок гори і оглядового майданчику

Автор: Любава Лисичкіна
18:45 19.04

“Замок Річарда-Левове Серце” — поетизована назва споруди, яка знаходиться на Андріївському узвозі в Подільському районі Києві, і є пам’яткою архітектури XIX століття.

Власник Замку Річарда загородив шматок гори і оглядового майданчику
Світлодіодне освітлення
Про це повідомив активіст Дмитро Перов, додавши фото.
 
Взимку 2023 року інформаційну стрічку новин сколихнуло повідомлення про надбудову Замку Річарда, перлини Андріївського узвозу та памʼятки національного значення. Тоді будівельники почали викладати ряди газоблоку на дах памятки, нагадав активіст.
 
“Тоді роботи з надбудови зупинили, а Департамент територіального контролю міста Києва демонтував незаконний будівельний паркан. Короткий час навесні можна було ще гуляти по схилам гори Уздихальниці та милуватися Дніпром. Тепер – тут знову паркан”,  -зазначає Перов.
Нагадаємо , у грудні 2023 року власника замка зобов’язали замінити бетонні блоки надбудови на цегляні.

Довідково.“Замок Річарда-Левове Серце” — поетизована назва споруди, яка знаходиться на Андріївському узвозі в Подільському районі Києві, і є пам’яткою архітектури XIX століття. Його було споруджено в стилі британської готики. Таку назву замок отримав на честь короля Річарда Левове серце, героя роману Вальтера Скотта «Айвенго».

Будівля, виконана в стилі англійської готики, прикрашена архітектурними елементами замково-фортечних споруд — різноманітними вежами, шпилями, зубчастими навершями стін. З лівого боку будинку височіє вежа з кріпосними рисами. 

Читайте також: У мережі з’явилося фото Андріївського узвозу 40 років тому

Нагадаємо, 22 листопада на замку Річарда помітили незаконну надбудову. Наступного дня комунальники прибрали будівельний паркан навколо будівлі, без якого забудовник не може продовжувати роботи.

Як повідомляв “ВК”, у мережі опублікували унікальні світлини інтер’єру замку Річарда. На фотографіях видно голі стіни замку, які через тривалий простій перебувають не в кращому стані — на них з’явилися мох, грибок і цвіль. А деякі частини споруди вже зазнали часткового руйнування.

 

Великий Київ у Google News

підписатися