На замку Річарда зводять незаконну надбудову

Автор: Галина Ворона
17:46 21.11

В історичному центрі Києва паплюжать чергову памʼятку архітектури, що є окрасою Андріївського узвозу, Подолу і в цілому столиці.

На замку Річарда зводять незаконну надбудову
оренда квартири Київ

Як повідомив депутат Київради Дмитро Білоцерковець, на замку Річарда, що розташований на Андріївському узвозі, споруджують надбудову.

За його словами, всі роботи є незаконними і місто буде реагувати й “зупиняти це свавілля”.

Безвідповідальні власники мають розуміти, що з рук їм це не зійде“, — додав депутат.

На цю інформацію оперативно відреагували у Департаменті охорони культурної спадщини.

powerukraine

Там заявили, що обурені зведенням надбудови на замку Річарда, який є пам’яткою архітектури та містобудування національного значення та пам’яткою історії місцевого значення.

Як зазначається, спеціаліст Департаменту побував на місці та ретельно оглянув об’єкт.

Зафіксовано, що на ділянці між будинками 15 та 17 проводяться містобудівні перетворення по будівництву нового об’єкту. Відповідно до інформаційного банеру замовник робіт – Дочірнє підприємство з іноземними інвестиціями “Транзнешнл Рісорз, Л.Л.С. “УЗВІЗ”. Науково-проєктна документація на виконання робіт на вказаній пам’ятці на погодження до Департаменту не надходила, дозвіл на виконання робіт не надавався замовнику робіт, було направлено припис з відповідними пам’яткоохоронними вимогами, зокрема припинення виконання робіт та надання на розгляд науково-проєктної документації”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, кажуть у профільному Департаменті, інформація щодо погодження МКІП перетворень за адресою: вул. Андріївський узвіз, 15 в Департаменті відсутня.

Тому направлено лист до МКІП щодо вжиття заходів та надання інформації про погодження науково-проектної документації та надання дозволу на виконання даних робіт. Також направлено лист до Департаменту територіального контролю та Департаменту містобудування та архітектури щодо надання всієї наявної інформації стосовно виконання робіт на пам’ятці“, – додали у Департаменті.

Довідково.“Замок Річарда-Левове Серце” — поетизована назва споруди, яка знаходиться на Андріївському узвозі в Подільському районі Києві, і є пам’яткою архітектури XIX століття. Його було споруджено в стилі британської готики. Таку назву замок отримав на честь короля Річарда Левове серце, героя роману Вальтера Скотта «Айвенго».

Будівля, виконана в стилі англійської готики, прикрашена архітектурними елементами замково-фортечних споруд — різноманітними вежами, шпилями, зубчастими навершями стін. З лівого боку будинку височіє вежа з кріпосними рисами. 

Читайте також: У мережі з’явилося фото Андріївського узвозу 40 років тому

Нагадаємо, рік тому у мережі опублікували унікальні світлини інтер’єру замку Річарда. На фотографіях видно голі стіни замку, які через тривалий простій перебувають не в кращому стані — на них з’явилися мох, грибок і цвіль. А деякі частини споруди вже зазнали часткового руйнування.

Великий Київ у Google News

підписатися