Вітряна віспа: є дієві методи профілактики після контакту

Автор: Любава Лисичкіна
12:46 21.01.2023

Період заразності пацієнтів із вітряною віспою починається за 1–2 дні до появи висипань і закінчується, коли всі ураження покриваються кіркою.

Вітряна віспа: є дієві методи профілактики після контакту Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення
За словами лікарки Олени Луцької, зараз багато діток хворіють вітряною віспою. А ще в Україні немає вакцини і коли вона буде точно невідомо, але є і інші способи профілактики.
 
Період заразності пацієнтів із вітряною віспою починається за 1–2 дні до появи висипань і закінчується, коли всі ураження покриваються кіркою, як правило, через 4–7 днів після появи висипань у імунокомпетентних людей. У людей з імунодефіцитом довше, зауважує Луцька.
 
Середній інкубаційний період становить 14-16 днів (діапазон 10-21 день). Тобто частіше захворювання виникне через 10-21 день після контакту. Тому і ізоляція має бути саме в ці терміни.
 
Варіанти профілактики за даними CDC:
 
Вакцинація.
Вакцину слід вводити якомога швидше протягом 5 днів після контакту. Якщо немає протипоказань до застосування. Серед дітей захисна ефективність була ≥90%, якщо вакцинацію проводили протягом 3 днів після контакту.
 
Імуноглобулін.
Людям, які мають протипоказання до вакцинації : вагітні жінки, люди з імунодефіцитом, діти до 9 місяців, рекомендовано отримувати постконтактну профілактику імуноглобуліном проти вітряної віспи. Імуноглобулін проти вітряної віспи, ліцензований у Сполучених Штатах, — VariZIG. В Україні такого немає. Може бути використаний імуноглобулін внутрішньовенний.
 
Профілактика ацикловіром.
Існує рекомендація проводити профілактику ацикловіром (80 мг/кг/день у 4 прийоми протягом 7 днів; максимальна доза 800 мг 4 рази на день), починаючи з 7–10 днів після контакту для людей без імунітету та з протипоказаннями до вакцинації проти вітряної віспи.
Як говорить Луцька , цей метод є ефективним і може бути призначений в сучасних умовах лікарем, зваживши можливі ризики від захворювання.
 
До слова, столичні школярі створили бот, який сповіщає про наявність світла у будинку.

Великий Київ у Google News

підписатися