Може, хоча б одну станцію метро побудуєте?! Плани влади знести пам’ятник Булгакову посварили киян

16:28 23.04

Владі Києва спочатку слід було б подбати про комфорт киян, побудувати принаймні одну станцію метро, та побороти корупцію в столиці, а вже потім думати про знесення пам’ятників.

Може, хоча б одну станцію метро побудуєте?! Плани влади знести пам’ятник Булгакову посварили киян Фото: Ольга Кокошко

Таку думку висловив блогер та бізнесмен Володимир Голобуцький. Його допис спровокував жваву дискусію у соцмережі Facebook.

Голобуцький нагадав, що Київрада оголосила про намір демонтувати 60 пам’ятників, в тому числі пам’ятника Михайлу Булгакову.

Я у 20 років прочитав “Майстер і Маргарита”. Книжка дуже вразила. Згодом зрозумів, що (автор. прим. “ВК“) підіграє в романі сильній руці. Але він геній це факт. Фільм “Собаче серце” дивився разів десять, і більшість вас угорало від нього, але зараз боїтеся щось сказати в захист, тому що зараз лінія партії інша. Так, він особливо не любив українців, як, до речі, й простих росіян, яких правдиво описував у романах, але треба навчитися відрізняти письменника від особистості. За цією логікою треба і пам’ятник Довженку зняти, чи мало він вихвалював і виправдовував радянський стрій? Бикову в формі радянського пілота… Грушевському, який по суті був запроданець, коли повернувся в “совєти”. Взагалі, всі пам’ятники діячів культури часів СРСР, тому що вони працювали на ворога. Так що давайте починайте, будьте чесними до кінця“, – написав він.

Блогер жорстко звернувся до столичної влади: “Може, спочатку побудуєте хоча б одну станцію метро, а то після перемоги Революції ні однієї не вийшло? Може, цинічні потвори, перестанете давати дозвіл на новобудови в парках і лісових зонах? Може перестанете руйнувати будинки XIX сторіччя? Навіть зараз, під час війни, нишком зруйнували старовинний дім під новобудову. При вас, типу патріотичних, за останні роки Київ впевнено займає місце в п’ятірці найбрудніших міст світу!

Ваша корупція, яка діє навіть під час війни, – це гірше мільйонів Булгакових, це така… робота на ворога, що краще не придумаєш. Путін і напав, тому що був впевнений, що народ доведений до відчаю вами, корупціонерами, руйнівниками країни зсередини. На себе спочатку подивиться, чим ви краще Булгакова, злодюжки?” – обурився Голобуцький.

Читайте також: У Києві створили захисну споруду навколо Пам’ятника засновникам Києва

Допис Володимира Голобуцького викликав жваву дискусію. Протягом кількох годин він зібрав майже 250 коментарів.

Не чекав такого захисника для українофоба і вєлікадєржавнага шовініста Булгакова. Здивований і засмучений“, – обурився колишній нардеп-“свободівець” Ігор Мірошниченко.

На його коментар знайшлося щонайменше 10 критичних коментарів.

Для чого мішати мухи з котлетами? І пам’ятники булґаковим-пушкінів треба зносити, і метро/мости будувати“, – написав ще один “свободівець” Андрій Мохник.

Себто станція метро і пам’ятник це абсолютно тотожні речі? Повне нерозуміння того, що будь-яка війна починається саме з культурної експансії, це насправді небезпека, яка чітко маркує людей за ознакою “какая разніца” і тих, хто розуміє, що за російським пам’ятником з’являються російські танки“, – висловився режисер Олександр Мірошниченко.

Довідково. Раніше в Київраді зареєстрували проєкт рішення про демонтаж пам’ятників, що мають стосунок до Росії та Радянського Союзу. Автори проєкту пропонують протягом двох місяців демонтувати всі відомі пам’ятні знаки (пам’ятники, меморіальні об’єкти, меморіальні дошки) та передати на зберігання відповідним РДА до створення музею тоталітаризму.

Усього у списку 60 таких пам’ятних знаків, серед яких є пам’ятники Щорсу, Ватутіну, Пушкіну та бюст Леніну на станції метро “Театральна”. Рішення мають розглянути на найближчій сесії Київської міської ради.

Читайте також: На верхній станції Київського фунікулеру захистили унікальні вітражі (ФОТО)

Великий Київ у Google News

підписатися