Депутат Київради від фракції Європейська Солідарність, колишній заступник голови Служби безпеки України Віктор Кононенко (2017-2019 рр.), який допомагав затримати нападника на Петра Порошенка в коментарі для «Великого Києва» назвав рішення правоохоронців відпустити затриманого «частиною процесів із узурпації влади нинішнім керівництвом країни».
Він переконаний, що чоловік, який облив зеленкою Петра Порошенка, діяв не самостійно, а у змові із групою осіб, які виконували політичне замовлення. Не менше у Віктора Кононенка запитань і до правоохоронців, яких не виявилося на місці інциденту. При цьому маршрут Петра Порошенка був заздалегідь погоджений з КМДА та поліцією.
– Згідно запланованого маршруту ми повинні були рухатися вулицею Грушевського, але влада зробила все, щоб нас не допустити на цю вулицю. Її заставили важкою технікою, як у часи Януковича у 2013-му році. Це перший випадок із 2014 року. Насправді нам лишили вузький коридор вулицею Інститутською, проте тут раптом зняли наряд правоохоронців, які мали охороняти даний периметр. Саме тут було здійснено перші спроби нападу. При цьому мої колеги із СБУ напередодні отримували інформацію про можливий напад на Петра Порошенка. Вранці 24-го серпня ці дані були передні керівництву УДО. Вони все передали до поліції. Замість того, щоб посилити охорону, правоохоронці зняли трьох осіб з посту охорони.
– Чому вас змусили йти іншим маршрутом?
– Згідно нашої заявки, яку ми подали до Київської міської державної адміністрації і копії якої мають правоохоронці, ми мали рухатися вулицею Грушевського. Нас кілька разів просили наполегливо змінити маршрут, а потім всю вулицю і проходи на ній, як я вже сказав, заставили важкою технікою. Як на мене, то пояснення цьому просте: Володимир Олександрович Зеленський, у якого були заходи цього дня у Маріїнському палаці, дуже боявся, що ми проходячи мирною ходою, покажемо, що у цій країні є опозиція і політичні партії, які мають інший погляд на розвиток нашої країни.
– Як відбувалося затримання на місці інциденту?
– Поліції поряд не було, тому нам довелося затримувати власноруч. Ми передали Пустовгара (прізвище чоловіка, якого підозрюють у здійсненні нападу на Петра Порошенка – ред.) до поліції, але його відвели чомусь на Банкову, де протримали кілька годин.
– Є якась інформація, що він робив весь цей час на Банковій?
– Ми достеменно не знаємо, але в Печерському управління поліції, куди я прибув і де я писав заяву про скоєння злочину, цієї особи точно не було. Його привезли вже пізніше. Все це говорить про те, що єдиним замовником і вигодовидобувачем в цій історії є керівництво держави в особі президента Володимира Зеленського. Вважаю, всі ці процеси системою дій, спрямованою на знищення опозиції та Петра Олексійовича як лідера.
– За такі напади, певно, світить реальний термін у в’язниці. Чи могли бути реальні підстави для того, щоб правоохоронці так просто відпустити цього чоловіка?
– На мою думку, у державі відбувається узурпація влади. Що таке узурпація влади? Це коли правоохоронними органами керують друзі дитинства, підлеглі по партії, а доступ до ресурсів країни має обмежене коло осіб. Однією із ознак узурпації влади є знищення політичних опонентів. Саме знищення. Я не помилився з висловом. Не хуліганство, не прикрий випадок, а знищення. Я говорю так, бо ми ще не розуміємо, які вказівки давалися Пустовгару, який був затримайний і його замовникам. Наприклад, облити зеленкою чи сірчаною кислотою? Хоча навіть зеленки виявилося достатньо, оскільки у Петра Олексійовича опік очей другого ступеню. Лікарі ще не знають як це вплине на його зір. Це можна буде визначити лише протягом якогось часу. Чому ми говоримо про знищення? Та тому що знищення це необов’язково пряме вбивство. Давайте подивимося на кілька моментів. Хто такий Пустовгар? Він 1999 року народження – рядовий член кримінального угрупування Брюса і до того ж є наркозалежний. Тобто ця людина мислить двома критеріями: де взяти дозу і як на неї заробити. І тут раптом пан Пустовгар самостійно приїздить до Києва і серед сотень тисяч людей на святкуванні Дня Незалежності знаходить Петра Олексійовича і скоює на нього напад. Це нонсенс. За нашими даним пан Пустовгар у 2018 році затримувався серед інших учасників захоплення одного із аграрних підприємств на Черкащині й саме там він був завербований правоохоронцями.
-Так все таки це хуліганство чи серйозний злочин?
Під часи подачі заяви про злочин мене теж намагалися переконати, що це звичайне хуліганство, але його тут точно немає. Бог є 346 стаття Кримінального Кодексу України, яка називається «Погрози або насильство стосовно державного діяча» і дії Пустовгара повністю підпадають під цю санкцію. Вона передбачає тримання під вартою і відповідне покарання. Дрібне ж хуліганство передбачає звільнення від покарання за тих чи інших обставин або отримання його умовно. Тому правоохоронці, виконуючи політичне замовлення, намагаються зробити все, щоб видати цей напад за дрібне хуліганство. Ми будемо відстоювати і в судових інстанціях, що це є напад на державного діяча і Пустовгар має понести покарання.
Нагадаємо, 24 серпня у Києві з нагоди Дня Незалежності пройшов Марш захисників України, в якому взяли участь тисячі громадян, в тому числі і Петро Порошенко (ФОТО). Під час заходу на п’ятого президента було скоєно напад — його облили зеленкою. Поліція вже затримала нападника.
Після нападу п’ятий Президент, лідер партії “Європейської Солідарності” Петро Порошенко звернувся до президента Володимира Зеленського.
У фракції “Європейської Солідарності” у Київраді вважають, що інцидент із зеленкою – це провокація проти пам’яті Героїв Небесної Сотні. Крім того, згодом стало відомо, що нападник на Порошенка потрапив до реанімації.
Також відомо, що бездіяльність поліції у справі про напад на п’ятого Президента, лідера партії «Європейська Солідарність» Петра Порошенка оскаржують у суді.