Військове кладовище може запрацювати вже восени цього року – Ткаченко

Автор: Галина Ворона
15:45 23.03.2023

Національне військове меморіальне кладовище, де будуть поховані полеглі Захисники і Захисниці України – учасники російсько-української війни, може бути побудовано у Биківнянському лісі, що поряд із Броварським проспектом Києва.

Військове кладовище може запрацювати вже восени цього року – Ткаченко

Презентація і обговорення проєкту будівництва відбулося у “Медіацентрі Україна — Укрінформ” за участі за участі представників Мінветеранів, Міністерства культури та інформполітики, УІНП, КМДА тощо.

За словами міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, концепція передбачає створення військового кладовища в межах Биківнянського лісу та ділянки Дарницького лісництва.

Міністр зазначив, що Національний історико-меморіальний заповідник “Биківнянські могили” є найбільшим в Україні місцем поховання жертв сталінських репресій та символом колективної пам’яті українського народу. Тому створення поруч меморіалу загиблим від агресії росії, яка є продовжувачем репресійно-імперських традицій радянської влади, є логічним продовженням історичної минувшині цієї території.

У нас є Національний комплекс “Биківнянські могили”, заповідник, який стоїть на виїзді з Києва на Броварському шосе. Це – місце пам’яті, місце розстріляних під сталінськими репресіями українців, поляків. І ми думаємо, що цілком доречно поруч створити і місце пошани нашим загиблим військовим”, – наголосив Олександр Ткаченко.

Він впевнений, що у такому випадку Національне меморіальне військове кладовище може запрацювати вже восени цього року і це є найшвидший варіант, оскільки заповідник належить до відання МКІП.

Міська адміністрація бере на себе зобов’язання його ще покращити. І загалом це місце пам’яті бійцям-героям боротьби за незалежність логічно поєднується із вшануванням пам’яті тих, кого розстріляли під час сталінських репресій. Такий підхід дозволить це зробити вже восени цього року“, – зазначив очільник МКІП.

Очільниця Мінветеранів Юлія Лапутіна розповіла, що всі складні бюрократичні та законодавчо-правові питання щодо будівництва, які залежали від уряду та Мінветеранів, вже вирішені. Наразі необхідно разом з представниками родин загиблих захисників і захисниць, громадськістю, погодити запропоноване місце розташування НВМК, щоб якомога скоріше розпочати його будівництво.

За  її словами, наразі ключовим питанням є затвердження вибору саме місця створення Національного військового меморіального кладовища.

На цей рік вже виділені бюджетні кошти для проведення робіт. У разі своєчасного погодження місця ми готові рухатися далі для початку будівництва, коштів на це вистачить”, – наголосила вона.

Читайте також: Чому на Лисій Горі не можна будувати військове кладовище та що необхідно знати тим, хто ніколи не був на цій горі

Нагадаємо, у жовтні на сайті Київради опублікували проєкт рішення щодо плану спорудження у Києві Національного військового меморіального кладовища на заповідній території урочища “Лиса Гора”. 

На сайті Київради одразу з’явились дві петиції з вимогою заборонити створення військового кладовища на території урочища Лиса Гора в Голосіївському районі столиці. 3 січня Київрада відхилила петицію щодо заборони будівництва на “Лисій горі”, а нещодавно земельна комісія Київради її підтримала.

Військові виступали проти побудови на Лисій горі Національного військового кладовища. Екологи стверджували, що Лиса гора є унікальним і одним з найцінніших заповідних об’єктів у всьому Києві – там зосереджені культурні та природні цінності.

Крім того, екологи наголошували, що воїнів ЗСУ не можна ховати на Лисій горі, адже там поховано близько 500 злочинців.

Після суспільного резонансу уряд дав завдання шукати інше місце для військового кладовища. Нещодавно столичний активіст повідомив, що військове кладовище можуть розмістити в Биківні.

Великий Київ у Google News

підписатися