Відкриття нової інсталяції меморіального центру «Бабин Яр» відкладається – причина

13:55 21.12.2020

Відкриття нового арт-об’єкту у Києві – інсталяції «Погляд у минуле» – перенесено.

Відкриття нової інсталяції меморіального центру «Бабин Яр» відкладається – причина

Таке рішення було прийнято Меморіальним центр Голокосту «Бабин Яр», яким керує скандальний російський режисер Ілля Хржановський,  у зв’язку зі статистикою захворювання на COVID-19 та для дотримання карантинних вимог.

Відкриття інсталяції заплановане на січень. Про нову дату буде повідомлено додатково.

Нагадаємо, «Погляд у минуле» – серія інсталяцій в Києві. Через монокуляри глядач бачить фотографії, зроблені під час нацистської окупації міста в 1941-1943 роках. Фокус проєкту – трагедія Бабиного Яру і події, пов’язані з нею.

Нова  інсталяція серії  з’явиться у Києві на проспекті Перемоги, біля Міністерства освіти і науки України. Інсталяцію складають два кам’яних валуни природної обробки, між каменів лежить дерево. В кам’яні стели вмонтовані монокуляри з фотографіями німецького військового фотографа-пропагандиста Йоганнеса Геле, зробленими ним наприкінці вересня-початку жовтня 1941 року в окупованому Києві. На проспекті Перемоги сфотографовані тіла двох чоловіків, повз які йде натовп. Дослідники Меморіального центру точно визначили місця, де були зроблені ці знімки. На місцях, де стояв фотограф в момент зйомки, і були встановлені кам’яні валуни з фотографіями. 

Читайте також: Неоднозначна інсталяція у Бабиному Яру: “розстріли” у дзеркалі, голоси мертвих та 6-метрові аудіотруби – фоторепортаж

В 2020 році довкола Меморіального центру виникло одразу кілька скандалів.  

У лютому новопризначений художній керівник проєкту росіянин Ілля Хржановський запропонував перейменувати станцію метро “Дорогожичі” на “Бабин Яр”. #ВК писав, що це викликало гнівну реакцію містян. Тоді ж з’ясувалося, що пан Хржановський – людина зі “складною” біографією. Раніше він займався кіновиробництвом й потрапив до скандалу після екранізації фільмів “4” та “Дау”. Більше ви можете прочитати в цій нашій статті

Хржановському, який створюватиме меморіал Бабин Яр, готують підозру у зв’язку з фактами катування немовлят, скоєних під час зйомок в Харкові фільму “Дау. Дегенерація”.

Перед відкриттям аудіовізуальної інсталяції,  керівництво приватного проєкту «Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» назвало журналіста «BigKyiv» «пропагандистом» через незручні питання, адресовані художньому керівнику Меморіального Центру Голокосту «Бабин Яр», скандальному режисеру Іллі Хржановському.

 

Великий Київ у Google News

підписатися