Вакциноконтроль: для експорту COVID-вакцин за межі Євросоюзу тепер знадобиться дозвіл

Автор: Любава Лисичкіна
22:18 29.01

Європейська комісія прийняла рішення ввести експортний контроль за вакцинами від COVID-19. Під дію механізму потрапляють тільки вакцини, вироблені компаніями, з якими ЄС уклав угоди про попередню закупівлю.

Вакциноконтроль: для експорту COVID-вакцин за межі Євросоюзу тепер знадобиться дозвіл

Про це  повідомляє пресслужба Єврокомісії.

“Пандемія має руйнівні наслідки в Європі та в усьому світі. Захист здоров’я наших громадян залишається нашим найвищим пріоритетом, і ми повинні вжити необхідних заходів, щоб забезпечити це. Цей механізм прозорості та дозволів є тимчасовим, і ми, звичайно, будемо продовжувати виконувати наші зобов’язання щодо країн з низьким та середнім доходом “, – заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Відтак, для експорту COVID-вакцин за межі Євросоюзу тепер знадобиться дозвіл країн-членів ЄС. За певних умов будуть  звільнені від вимог експорту понад  90 країн. Це держави, які увійшли до  списку Єврокомісії,  зокрема, країни, які потребують гуманітарної допомоги або беруть участь в міжнародній програмі розподілу вакцин COVAX, і сусідні держави з ЄС.  В тому числі і  Україна.

Нагадаємо, став відомий календарний план вакцинації українців  від COVID-19.

Наразі договір на поставку вакцини укладено лише з китайською компанією Sinovac – вона надасть 1 млн 913 тисяч доз вакцини проти COVID-19. Та поки що ця вакцина не зареєстрована. Sinovac поверне Україні кошти, якщо замовлена вакцина провалить фінальну фазу клінічних випробовувань. Також, це може бути вакцина Pfizer або Moderna.

Крім того, Україна розраховує на поставку вакцини Pfizer або Moderna в межах ініціативи COVAX. Орієнтовно перші вакцини в Україну можуть привезти 15 лютого.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...