“Вакцинація проти COVID-19 в Україні буде безкоштовною”, – Зеленський

Автор: Микита Мухомор
21:08 30.01

Президент Володимир Зеленський заявив, що вакцинація проти коронавірусної інфекції COVID-19 в Україні має бути безкоштовною. Перші етапи вакцинації населення планується розпочати у лютому.

“Вакцинація проти COVID-19 в Україні буде безкоштовною”, – Зеленський

Інформація з’явилась на офіційному інтернет-представництві президента України. 

Вакцинація проти COVID-19 в Україні буде безкоштовною. Це саме та турбота, це той захист, який повинна надати держава громадянину в час пандемії, від якої потерпає весь світ”, – наголошує президент.

Крім того, Зеленський підтримує розвиток ринку, щоб українці, які мають кошти, могли самостійно вакцинуватися проти COVID-19. Тим не менш, очільник держави висловив надію, що громадяни відповідально поставляться до свого здоров’я та дотримуватимуться загального плану вакцинації. 

Не знаю, скільки коштуватиме вакцина у приватних лікарнях, але для більшості українців ця профілактика може вдарити по гаманцю. А вакцина проти COVID-19 – не те, на чому має заробляти держава”, – підкреслив Зеленський. 

Водночас очільник МОЗ Максим Степанов додав, що план вакцинації передбачає надання послуг на безоплатній основі всім, а першими отримати щеплення зможуть вразливі категорії населення.

“Першими ми зможемо вакцинувати медиків, мобільні групи. Серед пріоритетних груп населення, звісно, літні люди“, – сказав Степанов.

Також міністр запевнив, що держава збирається рівномірно розподілити бюджетні кошти на щеплення. За його словами, їх має вистачити, аби покрити усі потреби у вакцинації. Наостанок очільник МОЗ додав, що вакцини перевірятимуть багаторазово, а українцям пропонуватимуть якісні вакцини, що зберігатимуть у належних умовах.

Нагадаємо, наразі договір на поставку вакцини укладено лише з китайською компанією Sinovac – вона надасть 1 млн 913 тисяч доз вакцини проти COVID-19. Та поки що ця вакцина не зареєстрована. Sinovac поверне Україні кошти, якщо замовлена вакцина провалить фінальну фазу клінічних випробовувань. Також, це може бути вакцина Pfizer або Moderna.

Крім того, Україна розраховує на поставку вакцини Pfizer або Moderna в межах ініціативи COVAX. Орієнтовно перші вакцини в Україну можуть привезти 15 лютого.

Читайте також: Після вакцинації українцям видаватимуть COVID-паспорт

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...