Вакцинація від COVID-19 розпочнеться 24 лютого – Ляшко

16:18 23.02

Вакцинація від коронавірусу в Україні розпочнеться завтра, 24 лютого. Першими щеплення отримають медики, які надають допомогу хворим на COVІD-1.

Вакцинація від COVID-19 розпочнеться 24 лютого – Ляшко

Про це під час пресконференції  повідомив заступник міністра охорони здоровʼя – головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

За його словами, перші 7 областей, які отримають вакцину –  це Житомирська, Київська, Чернігівська, Черкаська, Полтавська, Вінницька та м. Київ.

Ляшко уточнив, що вакцинація розпочнеться після того, як вакцини прибудуть на місця.

Загалом вакцину направлять в 11 областей, частина із яких отримає препарати 25 лютого через особливості логістики. Разом із вакцинами також доставлять шприци і бокси для безпечної утилізації. На першому етапі щеплення будуть робити лише мобільні бригади.

Ляшко додав, що вакцина, вироблена за ліцензією Oxford/AstraZeneca, і вироблена на майданчиках Serum Institute, який розміщений в Індії, повністю безпечна, її імуногенність становить понад 97 відсотків.

Він пояснив, що таке — імуногенність вакцини.

У 97 випадках у людини після щеплення утворюються антитіла. А що таке ефективність? Це порівняння (групи — ред.) людей, які вакцинувалися, з контрольною групою (людей — ред.), які не вакцинувалися, і кількість людей, яка захворіла у групі, які не вакцинувалася, порівнюючи з кількістю людей у групі, яка вакцинувалася. Тому ефективність — 70 відсотків”, – пояснив заступник Степанова.

Читайте також: Як і де записатися на вакцинацію від коронавірусу: деталі

Нагадаємо, Максим Степанов вирішив сам полетів до Індії за вакциною. Згодом він показав відео, як відвантажують першу партію вакцин AstraZeneca (CoviShield) з заводу-виробника в індійському місті Пуне. 

Тим часом вакцину Oxford/AstraZeneca зареєстрували в Україні для екстреного медичного застосування, а МОЗ  запустив портал з питань щодо вакцинації COVID-19. Також, стало відомо які регіони отримають COVID-вакцину першими.

Водночас голова Національної медичної палати України Сергій Кравченкстало стверджує, що  МОЗ зареєструвало вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield) з порушенням постанови Кабміну.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...