Як і де записатися на вакцинацію від коронавірусу: деталі

Автор: Тетяна Сененко
14:31 23.02

Усі охочі з 1 березня зможуть записатися у лист очікування на вакцинацію від коронавірусу. Відповідна послуга буде доступною через додаток «Дія» і портал «Дія», а також контакт-центр МОЗ з питань Covid-19.

Як і де записатися на вакцинацію від коронавірусу: деталі

Про це на брифінгу розповів заступник міністра охорони здоров’я Ярослав Кучер.

«МОЗ спільно з Мінцифрою збільшили кількість послуг, які може отримати громадянин у своєму смартфоні або з комп’ютера, не виходячи з дому. Ми створили послугу – запис у лист очікування на вакцинацію від Covid-19, який буде доступний у додатку і на порталі Дія. Це дуже важливо і стосується українців, які хочуть записатися в чергу (на вакцинацію) у віці від 18 до 59 років», – повідомив Кучер.

Він нагадав, що, відповідно до дорожньої карти вакцинації, передбачена така послідовність вакцинації:

1. на першому етапі вакцинуватимуть медпрацівників лікарень, які працюють із хворими на Covid-19, жителів закладів для людей похилого віку, військовослужбовців у зоні проведення ООС;
2. на другому етапі – медпрацівників, осіб у віці 80+ і соціальних працівників;
3. на третьому етапі – осіб у віці від 65 років, працівників критично важливих структур, державної безпеки, працівників сфери освіти;
4. на четвертому етапі – осіб від 60 років, осіб із хронічними захворюваннями, осіб, які працюють і відбувають покарання в місцях позбавлення волі.
5. Українці у віці від 18 до 59 років, які не входять до зазначених груп вакцинації, можуть вакцинуватися на п’ятому етапі.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів, що деякі області отримають вакцину вже у день її прибуття. Серед таких щасливчиків – місто Київ та низка областей, а саме:

Житомирська, Київська, Чернігівська, Черкаська, Полтавська, Вінницька.
В усі інші регіони вакцину розвезуть вже завтра. 

Нагадаємо, перша партія вакцини від коронавірусної хвороби COVID-19 прибула до міжнародного аеропорту “Бориспіль”.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...