Стало відомо які регіони отримають COVID-вакцину першими – чи буде серед них Київ

Автор: Любава Лисичкіна
18:33 20.02

У МОЗ вчергове заявили, що організаційно готові до прибуття будь якого типу та кількості вакцин. Та окреслили, які області країни отримають вакцину першими.

Стало відомо які регіони отримають COVID-вакцину першими – чи буде серед них Київ

Про це  на своїй сторінці у Facebook заявив головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко.

Маємо чіткий план, який дозволяє відразу після прибуття вакцини розвозити її до обласних складів 11 машинами одночасно: 7 областей (Житомирська, Київська, Чернігівська, Черкаська, Полтавська, Вінницька та м. Київ) отримають вакцину в день розвезення, інші – наступного дня”, – повідомив Ляшко.
За словами чиновника, мобільні бригади вже знають, яка кількість вакцин, у який заклад охорони здоров’я їм потрібна буде для проведення щеплення всіх охочих у даній лікарні.
 
Ляшко зазначив, що у перший місяць для забезпечення готовності до проведення вакцинації роботи НСЗУ виплачуватиме 8 тис грн на одну мобільну команду медиків. Далі медичний заклад отримуватиме доплату за фактичну кількість провакцинованих осіб – 25 грн за першу дозу введеної вакцини і 60 грн за другу.
 
Дані про вакцинацію будуть вноситися до електронної системи охорони здоров’я і тільки на підставі цієї інформації НСЗУ оплачуватиме фактично надані послуги.
 
Як відомо, очільник МОЗ Максим Степанов сам полетів до Індії за вакциною. Адже ще 9 лютого міністр запевняв, що Україна отримає вакцину проти коронавірусу наступного тижня, і процес відвантаження вже розпочався. Вакцинація повинна була початися в Україні 15 лютого, але станом на 19 лютого жодної дози вакцини до України привезено не було. Степанов скаржиться, що недруги все зривають.
 
Дивним виглядає той факт, що в Зімбабве вже вакцинують  від ковіду, а в Україні – ще ні.

До слова, Міністерство охорони здоров’я запустило портал з питань щодо вакцинації COVID-19. 

Нагадаємо, що за весь час пандемії в Україні захворіли 1 299 967 осіб, одужали – 1 144 516, померли – 25 045. 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...