Про це під час пресконференції повідомив заступник міністра охорони здоровʼя – головний санітарний лікар Віктор Ляшко.
За його словами, перші 7 областей, які отримають вакцину – це Житомирська, Київська, Чернігівська, Черкаська, Полтавська, Вінницька та м. Київ.
Ляшко уточнив, що вакцинація розпочнеться після того, як вакцини прибудуть на місця.
Загалом вакцину направлять в 11 областей, частина із яких отримає препарати 25 лютого через особливості логістики. Разом із вакцинами також доставлять шприци і бокси для безпечної утилізації. На першому етапі щеплення будуть робити лише мобільні бригади.
Ляшко додав, що вакцина, вироблена за ліцензією Oxford/AstraZeneca, і вироблена на майданчиках Serum Institute, який розміщений в Індії, повністю безпечна, її імуногенність становить понад 97 відсотків.
Він пояснив, що таке — імуногенність вакцини.
У 97 випадках у людини після щеплення утворюються антитіла. А що таке ефективність? Це порівняння (групи — ред.) людей, які вакцинувалися, з контрольною групою (людей — ред.), які не вакцинувалися, і кількість людей, яка захворіла у групі, які не вакцинувалася, порівнюючи з кількістю людей у групі, яка вакцинувалася. Тому ефективність — 70 відсотків”, – пояснив заступник Степанова.
Читайте також: Як і де записатися на вакцинацію від коронавірусу: деталі
Нагадаємо, Максим Степанов вирішив сам полетів до Індії за вакциною. Згодом він показав відео, як відвантажують першу партію вакцин AstraZeneca (CoviShield) з заводу-виробника в індійському місті Пуне.
Тим часом вакцину Oxford/AstraZeneca зареєстрували в Україні для екстреного медичного застосування, а МОЗ запустив портал з питань щодо вакцинації COVID-19. Також, стало відомо які регіони отримають COVID-вакцину першими.
Водночас голова Національної медичної палати України Сергій Кравченкстало стверджує, що МОЗ зареєструвало вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield) з порушенням постанови Кабміну.