В Україну знову везуть AstraZeneca, але звідки – не відомо

Автор: Тетяна Сененко
16:20 14.05.2021

Наступна партія вакцини проти коронавірусу виробництва AstraZeneca прибуде в Україну 24-25 травня. Запас препарату в країні наразі на межі, у деяких пунктах вакцинації вже припинили ним щепити.

В Україну знову везуть AstraZeneca, але звідки – не відомо

Про нову поставку вакцини розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Він зазначив, наступна партія від AstraZeneca налічуватиме 700 тисяч доз. При цьому Ляшко не уточнив звідки її привезуть.

«Це єдиний продукт, без різниці, на якому майданчику вироблений», – сказав він.

Читайте також: Для киян створили електронну карту пунктів вакцинації від COVID-19

Наразі запаси препарату від AstraZeneca в Україні майже закінчились. У Міністерстві охорони здоров’я повідомляли, що вакцина для першої дози вже відсутня в Києві, а також Вінницькій, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях.

Частину із запасів вакцини для першої дози, а саме 26 тисяч, зарезервували для введення другої дози тим пацієнтам, яких почали щеплювати з 24 лютого. Водночас щеплювати першою дозою будуть іншими вакцинами – китайською CoronaVac і Pfizer/BioNTech.

Читайте також: Ковід-вакцина на дріжджах. Інститут біології клітини НАН України створює вітчизняний препарат

Нагадаємо, вакцина для першої дози закінчилася в пунктах щеплення міста Києва та Київської області, а також Вінницької, Кіровоградської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей. Вакцинація першою дозою в пунктах щеплень цих областей відновиться після отримання нової партії вакцини.

Великий Київ у Google News

підписатися