В Україні зареєстрували ще одну вакцину AstraZeneca – її очікують завтра

Автор: Галина Ворона
10:59 21.04

Український МОЗ зареєстрував вакцину проти COVID-19 AstraZeneca-SKBio для екстреного медичного застосування. Ця вакцина ідентична до Covishield за складом та технологіями виготовлення і буде використана у тому числі як друга доза для тих, хто раніше отримав першу дозу індійської вакцини.

В Україні зареєстрували ще одну вакцину AstraZeneca – її очікують завтра

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я.

Як зазначається, вакцину AstraZeneca-SKBio розробили Оксфордський університет та британсько-шведська компанія AstraZeneca, а виробляє Корея (SK Bioscience Co. Ltd).

Вакцина Oxford/AstraZeneca створена на платформі вірусного вектора без здатності до реплікації, може зберігатися до шести місяців при температурі від +2 до +8 С. Для повної імунізації потрібні дві дози з інтервалом у 12 тижнів

Поставку перших 367 тис. доз вакцини AstraZeneca-SKBio Україна очікує 22 квітня в рамках глобальної ініціативи COVAX.  Частина партії буде залишена для щеплення другою дозою тих громадян, яких вже вакцинували AstraZeneca/CoviShield, решту — використають для першого щеплення.

Також Україна отримала інформацію від COVAX про постачання від 2,2 до 3,7 млн доз вакцин Oxford/AstraZeneca у І–ІІ кварталі 2021 року. Крім того, ця вакцина буде закуплена за державні кошти напряму у виробників.

COVAX — це глобальна ініціатива, яка має на меті пришвидшити розробку та виробництво вакцин від COVID-19 і забезпечити рівний доступ до них всіх країн, незалежно від рівня доходу. COVAX постачає в країни тільки ті вакцини, які ВООЗ включила до реєстру засобів для використання в надзвичайних ситуаціях. Через глобальну ініціативу COVAX Україна може безоплатно або за зниженою ціною отримати вакцини для до 8 млн людей.

Нагадаємо, вакцинальна кампанія в Україні розпочалася 24 лютого. Українців зразу вакцинували препаратом Covishield (Oxford/AstraZeneca). Згодом, 13 квітня, стартувало вакцинування препаратом CoronaVac. 18 квітня підключили Pfizer .

Як записатись на вакцинацію – дивіться відео-інструкцію.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...