В Україні вшановують учасників бойових дій на території інших держав (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
10:44 15.02.2021

Сьогодні, 15 лютого, в Україні вшановують учасників бойових дій на території інших держав. Зокрема, відбулося покладання квітів до «Меморіалу пам’яті жертв Афганської війни».

В Україні вшановують учасників бойових дій на території інших держав (ФОТО)

Так, до меморіального комплексу громадянам України, полеглим в Афганістані, встановлено кошик квітів від президента Володимира Зеленського. Сам він наразі перебуває з офіційним візитом в ОАЕ.

У церемонії покладання квітів до «Меморіалу пам’яті жертв Афганської війни» взяв участь голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

Під час заходу пам’ять загиблих вшановано хвилиною мовчання.

В Ірпені також вшановують пам’ять учасників бойових дій на території інших держав.

“Схиляємо голови перед батьками і рідними, які не дочекалися своїх синів, чоловіків, батьків і братів. Шана тим хлопцям, які вистояли і сьогодні стоять з нами пліч-о-пліч. Дякуємо за приклад, який показали хлопці-афганці, коли весною 2014 року першими у добровольчих батальйонах рушили захищати свою країну від окупанта. І вічна пам’ять загиблим”, – написав у Facebook мер Ірпеня Олександр Маркушин.

Як повідомлялося, до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у столиці відбудуться меморіальні та мистецько-культурні тематичні заходи.

Нагадаємо, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав встановлено указом Президента України від 11 лютого 2004 року №180 і приурочено до завершення виведення військ колишнього СРСР з території Афганістану 15 лютого 1989 року.

Афганська війна тривала з 1979 по 1989 рік. Більше 2500 українців не повернулися з Афганістану, 72 людини вважаються зниклими без вести або потрапили в полон. Отримали поранення більш ніж 8 тисяч українців, 4 687 з них повернулися до рідних домівок інвалідами.

15 лютого вшановують і всіх тих, хто брав участь в інших війнах – військовослужбовців, які виконували інтернаціональний обов’язок в Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших гарячих точках світу.

Читайте також: Війна в Афганістані. Ураган після розчерку пера на одному документі

Великий Київ у Google News

підписатися