Афганський спомин. У Києві вшанують учасників бойових дій на території інших держав

Автор: Галина Ворона
18:57 09.02

До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, який відзначають щорічно 15 лютого, у столиці відбудуться меморіальні та мистецько-культурні тематичні заходи.

Афганський спомин. У Києві вшанують учасників бойових дій на території інших держав

Про це розповіли у КМДА.

Так, 11 лютого керівництво міста зустрінеться з учасниками бойових дій на території інших держав та сім’ями воїнів, які загинули в Афганістані.

15 лютого відбудеться меморіальний захід біля Меморіалу воїнам України, полеглим в Афганістані. Також у цей день заплановано зустріч бойових друзів – воїнів-афганців на вул. Лаврській та відвідування експозиції “На чужих війнах” у Національному музеї історії України у Другій світовій війні.

Із 15 до 25 лютого в Національному історико-архітектурному музеї “Київська фортеця” пройде фотовиставка “Афганський спомин”.

До 20 лютого триває книжкова виставка “Миротворчі сили України – на сторожі миру” в міській спеціалізованій молодіжній бібліотеці “Молода гвардія”.

Із 10 до 20 лютого в Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки можна буде відвідати книжкову виставку “Афганістан – наш біль й пекуча пам’ять”.

Із 14 до 29 лютого Державний архів м. Києва презентує експозицію архівних документів, присвячену Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Також протягом лютого в освітніх закладах Києва проходитимуть виховні години, лекції, просвітницькі та меморіальні заходи, присвячені Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Читайте також: Війна в Афганістані. Ураган після розчерку пера на одному документі

Відзначимо, указом президента України від 11 лютого 2004 року, 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Він приурочений до річниці виведення радянських військ з Афганістану.

Афганська війна тривала з 1979 до 1989 рік. Більше 2500 українців не повернулися з Афганістану, 72 людини вважаються зниклими без вести або потрапили в полон. Отримали поранення більш ніж 8 тисяч українців, 4 687 з них повернулися до рідних домівок інвалідами.

15 лютого вшановують і всіх тих, хто брав участь в інших війнах – військовослужбовців, які виконували інтернаціональний обов’язок в Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших гарячих точках світу.

Великий Київ у Google News

підписатися