В Києві вшанували пам’ять жертв геноциду кримських татар

20:53 18.05

На Хрещатику вшановували пам’ять жертв депортації з Криму, що відбувалась в 1944 році. У події взяли участь Мустафа Джемілев та екс-президент України Петро Порошенко.

В Києві вшанували пам’ять жертв геноциду кримських татар

Ось як в Києві вшановували пам’яь жертв геноциду.

У вшануванні пам’яті взяв участь політичний діяч та правозахисник Мустафа Джемілєв. За свої політичні погляди він був судимий сім разів та провів у місцях позбавлення волі 15 років.

Національний прапор кримських татар був прийнятий в 1917 році, день прапора святкується 26 червня. 

Символ у верхньому кутку – тамга – родовий герб кримських ханів.

Раніше у програмі “Вголос” на радіо “Київ 98 FM”про те, як відбувалась депрортація кримськотатарського народу розповів голова Меджлісу Рефат Чубаров.

Останні два місяці щодня окупанти ходять по домівках кримськотатарських активістів, членів Меджлісу і вручають попередження про те, що якщо вони будуть вчиняти якісь дії, то відповідатимуть за законами країни-окупанта. Це продовження історії, яка насправді почалася ще 235 років тому, коли було ліквідовано Кримське ханство, а Катерина II озвучила ідеологію російської імперії: Крим без кримських татар. Сталін вирішив це питання кардинальним чином. В результаті майже половина нашого народу загинула”,

– розповів Чубаров.

Нагадаємо, що сьогодні орієнтовно з 21:00 на будівлях Офісу президента та Камбіну покажуть відеоінсталяцію, присвячену жертвам геноциду кримськотатарського народу. 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...