Людей зганяли, як худобу – Рефат Чубаров про депортацію кримських татар

18:10 18.05.2020

Сьогодні, 18 травня, в Україні та світі згадують про жертв депортації кримськотатарського народу у 1944 році. Як депортували людей тоді та що сьогодні відбувається в Криму.

Людей зганяли, як худобу – Рефат Чубаров про депортацію кримських татар

Про це у програмі «Вголос» радіо «Київ 98 FM» розповіли голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров та член Меджлісу кримськотатарського народу Іскандер Барієв.

Останні два місяці щодня окупанти ходять по домівках кримськотатарських активістів, членів Меджлісу і вручають попередження про те, що якщо вони будуть вчиняти якісь дії, то відповідатимуть за законами країни-окупанта. Це продовження історії, яка насправді почалася ще 235 років тому, коли було ліквідовано Кримське ханство, а Катерина II озвучила ідеологію російської імперії: Крим без кримських татар. Сталін вирішив це питання кардинальним чином. В результаті майже половина нашого народу загинула”, – розповів Чубаров.

На своїй сторінці у Facebook Чубаров опублікував план-схему оточення військами НКВС в 1944 році села Ай-Серез, в якому народилися його батьки. Там можна подивитися, як вони детально все розробили. Як заздалегідь розставили кулемети, які повинні були зупинити людей, які спробують втекти. Людей зганяли, як худобу і кидали в вагони для худоби.

Також Чубаров розповів, що для його народу вкрай важлива сьогодні демонстрація того, що люди пам’ятають про ті трагічні події 76-річної давнини.

У свою чергу, Іскандер Барієв розповів, що для кожного татарина 18 травня було справою честі прийти на центральну площу в Сімферополі. Кожна сім’я надсилала свого представника. Іноді збиралося до 50 тисяч людей.

А про те, що сьогодні відбувається в Криму, яскраво свідчить той факт, що в Білогірську на повітряній кулі підняли портрет Сталіна, злочинця, який хотів знищити наш народ”, – зазначив Барієв.

На його думку, мета окупаційної влади та ж сама, що була в імператриці Катерини і комуністів, – позбутися незручного народу.

Тому для кримських татар вкрай важливо спробувати жити на своїй батьківщині і зберегти свою ідентичність”, – сказав Барієв.

Слухайте програму «Вголос» з ведучим Олегом Борисовим по буднях на радіо «Київ 98 FM».

Як повідомлялося раніше, щоб нагадати всім про злочини радянської влади і злочини РФ проти кримськотатарського народу, на будівлях Офісу президента і Кабміну покажуть відеоінсталяцію.

Великий Київ у Google News

підписатися