Будівлі Офісу президента і Кабміну перетворяться на екрани для відеоінсталяцій

10:20 18.05

18 травня Україна та весь світ вшановує пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу. Щоб нагадати всім про злочини радянської влади і злочини РФ сьогодні проти кримськотатарського народу, на будівлях Офісу президента і Кабміну покажуть відеоінсталяцію. Вона проєктуватиметься з наставанням темного часу доби – орієнтовно з 21:00.

Будівлі Офісу президента і Кабміну перетворяться на екрани для відеоінсталяцій

Про це повідомляє пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Як зазначається, на будівлі Офісу президента інсталяція проєктуватиметься 18 травня, на будівлі Кабінету Міністрів України – 18, 19 та 20 травня.

Міністерство також долучається до заклику Меджлісу і просить всіх підняти кримськотатарський прапор з траурною стрічкою, а о 21:00 запалити  вогник пам’яті у своєму вікні.

Нагадаємо, 18 травня 1944 року радянський режим розпочав примусове вигнання кримських татар з Кримського півострова. За кілька днів радянська влада вивезла майже 200 тисяч кримських татар та інших жителів півострова. В результаті депортації загинув майже кожен другий представник кримськотатарського народу.

У 1989 році Верховна Рада СРСР назвала депортацію злочином. 12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію геноцидом, а день, коли вона почалася – 18 травня – проголосила Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Нагадаємо, 17 травня Україна вшановувала пам’ять жертв політичних репресій.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...