Під Києвом забудовник за допомогою “тітушок” та монополій 5 років “кошмарить” інвесторів

Автор: Володимир Хлєбников
14:52 09.01

Мешканці ЖК Echo Park, який розташований на вулиці Велика Окружна, змушені оплачувати комунальні послуги за захмарними тарифами. Крім того, як стверджують жильці, забудовник за допомогою “тітушок” не дає їм користуватися парковкою.

Під Києвом забудовник за допомогою “тітушок” та монополій 5 років “кошмарить” інвесторів

Проблеми з ЖК Echo Park розпочалися ще у 2016 році. Компанія BD Holding добудувала будинок та навіть ввела його в експлуатацію, отримавши відповідний сертифікат готовності об’єкта, пише Obozrevatel.

Буквально через місяць місцеві активісти, жителі Петропавлівської Борщагівки, вважаючи, що будинок збудований із порушеннями, звернулися до ДАБІ. Вже ліквідована Інспекція анулювала сертифікат про готовність. З цього й почався тривалий та безкомпромісний конфлікт, який триває досі.

І поки тривають розгляди та переговори, новосели оплачують комунальні послуги за захмарними тарифами, знаходячись в залежності від забудовника.

Забудовник не виконав своїх зобов’язань щодо під’єднання будинку до інженерних мереж: підписуючи документи для введення будинку в експлуатацію, він прямо вказав, що електрика, водогін і каналізація готові, а технічні умови за ними виконані. Але насправді більшість з них не виконані досі, через п’ять років. Ми не винні, що у нього виникли проблеми з місцевими жителями, але оскільки будинок досі формально не введений в експлуатацію, ми змушені платити за електрику за комерційними розцінками. Нині це 5 грн за кіловат”, – розповів мешканець будинку Олександр.

Забудовник, своєю чергою, у всьому звинувачував місцевих активістів. Мовляв, це саме вони заважають, бо в іншому разі “вже давно все під’єднали б, і мешканці ЖК  платили менше”.

Читайте також: Скандальне будівництво на Черепановій горі: стало відомо, хто і заради чого знищив десятки дерев

Втім, за словами самих мешканців, під час однієї з останніх зустрічей із забудовником та його керівною компанією з’ясувалося, що насправді всі комунікації збираються вводити в експлуатацію лише після того, як добудує третій будинок комплексу. Фактично людям доведеться викладати зі своїх кишень зайві гроші ще щонайменше два-три роки, адже наразі забудовник зводить лише другий будинок.

Важливо! Раніше “ВК” писав про схожу ситуацію на Виноградарі. Там державний забудовник “ДБК-4” не спромігся протягом п’яти років передати на баланс міських електромереж 25-поверховий будинок на вулиці Сергія Данченка. Перед самим Новим роком жителям ЖК “Крістер Град” повідомили, що вони мають платити за електрику за промисловим тарифом – 5,07 грн/1 КВт. Не менш цікавою виявилася “відмазка” забудовника. Детально про це читайте в матеріалі “Тарифний «подарунок». Мешканцям Виноградаря втричі підняли ціни на електроенергію“.

Палиці в колеса від забудовника

Наразі будинок використовує воду зі свердловини, яку пробурив забудовник. Жителі стверджують, що вода погона. Звичайно, ще однією проблемою є каналізацією: як виявилось, офіційно її у будинку немає взагалі.. При цьому з’ясувалося це зовсім недавно. До цього  п’ять років люди платили по 15 грн за воду та водовідведення ЖЕКу забудовника, а під час візиту водоканалу виявилося, що нав’язана забудовником управляюча компанія весь цей час гроші водоканалу за водовідведення не перераховувала.

BD Holding поводиться як монополіст. На територію вже збудованого ЖК не допускаються сторонні провайдери, охорона, ЖЕК. Тільки свої компанії, афілійовані із забудовником“, – йдеться у статті.

Єдиним виходом із ситуації люди вважали створення власного ОСББ, однак щойно забудовник дізнався про ці плани, на адресу мешканців стали надходити погрози. Їм обіцяли, що не лише вимкнуть світло та воду, а й “вставлятимуть палиці у колеса всіма можливими способами“. Власне, забудовним таки виконав свої обіцянки.

Новостворене ОСББ обрало нову керівну компанію, відмовилося від послуг охорони забудовника та встановило на своїй території будку для нової охоронної фірми. Незабаром представники будівельної компанії пригнали машину, людей і спробували будку забрати (просто вкрасти). Мешканцям довелося викликати поліцію. Останніми тижнями забудовник вирішив діяти силою. За допомогою “тітушок” він відібрав у людей парковку, яка в момент продажу квартир у всіх рекламних буклетах, та й у проєктній документації значилася як гостьова.

Читайте також: Скандал на Нивках: власники дорогих квартир виявили, що їх майно перепродали

Зараз компанія BD Holding зводить ще одну чергу ЖК – Echo Park-2. Можна припустити, що майбутні мешканці також можуть зіткнутися з певними проблемами.

Нагадаємо, в проблемній багатоповерхівці на вулиці Магістральна (Шевченківський район Києва) почала функціонувати твердопаливна котельня. Тепер мешканці будинку мають перейматися ціною на дрова, адже централізованого опалення у них просто немає.

Великий Київ у Google News

підписатися